Tottenham 2:2 z Manchesterem United – emocjonujący mecz Premier League

Tottenham wygrywa remis z Manchesterem United 2:2 w emocjonującym meczu Premier League

W czwartkowy wieczór odbył się mecz Premier League pomiędzy Tottenham Hotspur a Manchesterem United. Po dwóch bramkach zdobytych w pierwszej połowie przez Jadona Sancho i Marcusa Rashforda, goście prowadzili 2:0. Jednak drużyna Tottenhamu nie poddała się i po bramkach Pedro Porro i Son Heung-mina, udało im się zremisować mecz.

Tottenham przekreślił swoje nadzieje na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie

Remis oznacza, że ​​Manchester United ma sześć punktów przewagi nad piątymi Spurs na dwa mecze przed końcem, co przekreśla nadzieje na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie dla drużyny Tottenhamu.

Protest przed stadionem przeciwko prezesowi Spurs Danielowi Levy’emu

Przed meczem odbył się protest przeciwko prezesowi Spurs Danielowi Levy’emu. Po ostatniej porażce z Newcastle United, niektórzy fani zorganizowali protest przed stadionem, a po meczu rozległy się okrzyki „We want Levy Out”.

Tottenham wraca do gry po stratach

Tottenham zdołał wrócić do gry po stratach, gdy Pierre-Emile Hojbjerg stracił posiadanie piłki, a Rashford wykorzystał długą piłkę Bruno Fernandesa i wyprzedził Erica Diera. Tottenham zdołał zdobyć dwie bramki, dzięki bramkom Pedro Porro i Son Heung-mina.

United nie wykorzystał szans na wygraną

Bruno Fernandes miał szansę dać United prowadzenie 3:1, ale strzelił w poprzeczkę, a Ivan Perisic powstrzymał Sancho przed podwojeniem przewagi United.

Presja doprowadziła do wyrównania

Presja Spurs doprowadziła do wyrównania, gdy Son po dośrodkowaniu Kane’a w 79. minucie zdobył punkt dla Spurs i dopingował kibiców gospodarzy, którzy byli zadowoleni z reakcji swojego zespołu.

„Nie byliśmy wystarczająco kliniczni i uważam, że potrzebowaliśmy wyższego wyniku. Cele, które zrezygnowaliśmy, były zbyt proste i moglibyśmy trzymać się od nich z daleka” – powiedział Ten Hag.

To był emocjonujący mecz, który zakończył się remisem 2:2.

Źródło: Sports Unfold.