League of Legends: Senna, pomimo nerwów najlepszy prowadzący, wkrótce koniec panowania

League of Legends: Przegląd aktualizacji 14.5 i nadchodzących zmian

Bezbłędna dominacja Senny pomimo nerwów

Patch 14.5 League of Legends wprowadził szereg zmian w grze, osłabiając niemal tuzina bohaterów, w tym Sennę. Pomimo modyfikacji ADC radzi sobie więcej niż dobrze. Ponieważ aktualizacja 14.5 dobiega końca, premiera aktualizacji 14.6 zaplanowana jest na 20 marca. W tym patchu Kog’Maw i Smolder zdominowali grę dla jednego gracza, ale Senna zajął pierwsze miejsce w tabeli liderów. Według U.GG ADC ma obecnie najwyższy wskaźnik zwycięstw ze wszystkich bohaterów, wynoszący 53,51% na wszystkich poziomach. Ten sukces nie jest dziełem przypadku. Senna może się również poszczycić współczynnikiem picków i banów wynoszącym odpowiednio 7,1 i 19,2%.

Senna: kwestionowana dominacja

Ta sytuacja zmienia się w przypadku Senny. To trzecia łatka z rzędu, w której ma najwyższy współczynnik zwycięstw wśród prowadzących. Ostatnia aktualizacja miała na celu przywrócenie jej równowagi poprzez osłabienie obrażeń jej umiejętności Q. Jednakże wydaje się, że na razie ta próba się nie powiodła. Nie powstrzymało to jednak programistów od dalszego ulepszania Senny.

Nerfy pojawią się w patchu 14.6

W nadchodzącej aktualizacji 14.6 Senna otrzyma poważne osłabienie swojego zestawu. Riot Games zmniejszy częstotliwość pojawiania się Cieni Mgły podczas zabijania stworów z 8333 do 2,8%. Przy tak znaczącym spadku jego zdolności konwersji, jego panowanie w dolnej linii z pewnością wkrótce się skończy. Nie będzie jedyną prowadzącą, która zostanie dotknięta osłabieniem, ponieważ twórcy celują także w Smolder. Premiera łatki 14.6 na aktywnych serwerach zaplanowana jest na 20 marca.

Źródło: www.bing.com