League of Legends wprowadza funkcję zgłaszania w grze w walce z toksycznością – nowa funkcja.

League of Legends wprowadza funkcję zgłaszania w grze w walce z toksycznością

Deweloper League of Legends, Riot Games, wprowadza nową funkcję zgłaszania w grze, aby przeciwdziałać wzajemnej toksyczności graczy. Społeczność League of Legends nie jest znana z przyjaznego zachowania, a obraźliwe słowa i obelgi są powszechnie rzucane na Summoner’s Rift.

W ostatnich latach Riot poczynił postępy w walce z toksycznością, oferując graczom zachęty do ograniczenia nieodpowiedniego zachowania, a także wprowadzając surowsze kary dla łamiących zasady. Niemniej jednak, te środki nie wystarczają, ponieważ toksyczność wciąż jest obecna w grze.

W patchu 13.8 Riot wprowadził możliwość raportowania poprzez historię meczów gracza w celu złagodzenia toksyczności. Teraz twórcy poszli o krok dalej i wprowadzili nową funkcję zgłaszania w grze.

Jak działa nowa funkcja zgłaszania w grze?

Gracz może zgłosić innego gracza w trakcie gry, klikając wykrzyknik obok jego imienia na tablicy wyników, jeśli obrazy są prawdziwe. Następnie zostanie poproszony o wypełnienie formularza raportu, podobnego do tego, który jest dostępny w głównym menu gry.

Zgłoszony gracz zostanie wyciszony dla zgłaszającego do końca gry. Możliwe jest również aktualizowanie zgłoszenia w trakcie meczu, co pozwala graczowi na konsekwentne dodawanie i gromadzenie dowodów na poparcie zgłoszenia w miarę trwania meczu. Raporty mogą być również aktualizowane i będą przesyłane po zakończeniu meczu.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa funkcja zostanie oficjalnie wprowadzona do gry, ale można się spodziewać, że nastąpi to wkrótce.

Źródło: https://www.dexerto.com/league-of-legends/league-of-legends-cracks-down-on-toxicity-with-new-in-game-report-function-2127016/.