League of Legends przeżywa lokalne odrodzenie

Triumfalny powrót League of Legends na Filipiny

Powrót League of Legends na Filipinach

Odkąd Riot Games przejęło prawa do publikacji League of Legends w Azji Południowo-Wschodniej, lokalna społeczność League of Legends po kilku latach spowolnienia doświadcza błyskawicznego wzrostu. Niedawny turniej Empirean Cup, pierwszy oficjalny turniej League of Legends od czasu, gdy Riot Games przejęło prawa do publikacji gry w Azji Południowo-Wschodniej, wywołał prawdziwe emocje w lokalnej społeczności.

Według mistrza Guardian Hive, Marca Jazztine’a Barriona, który gra jako support, League of Legends stopniowo powraca do serc filipińskich graczy. „Od czasu pandemii liczba gier spadła wraz z zamknięciem kafejek internetowych. Potem pojawił się Wild Rift i niektórzy gracze przeszli na niego. Na szczęście gra wraca z mocą i odkrywamy nowych graczy. Mamy nadzieję na przyszłe turnieje” – powiedział Barrion w wywiadzie po zdobyciu Pucharu Empireum.

Miejsce na nagrody w turnieju Empireum Cup

Od czasu ogłoszenia Puchar Empireum wzbudził ogromne zainteresowanie League of Legends, a wszystkie 256 miejsc w turniejach zostało zapełnionych w ciągu zaledwie kilku dni. „Widzieliśmy wpływ, jaki wywarł Puchar Empireum. Kiedy wypuściliśmy Empireum Cup i ludzie usłyszeli, że League of Legends w końcu powróciło, wywołało to wir pozytywnych uczuć. Był impet” – zgodził się Joel Guzman, dyrektor generalny Riot Games Philippines.

Dla Riot Games Philippines właśnie zakończony Puchar Empyrean to „punkt zerowy”, w którym League of Legends może powrócić do dawnej świetności. Celem jest przywrócenie solidnych podstaw społeczności i stworzenie konkurencyjnej, silnej i zróżnicowanej sceny e-sportowej dla gier w kraju.

„Od momentu powstania Riot Games Philippines stale słuchamy, co mówi społeczność i gracze. Chcemy, żeby wszyscy wiedzieli, że Was słyszymy, słuchamy Was i dlatego robimy to teraz. Puchar Empireum to dopiero początek tego, co zamierzamy zrobić dla społeczności. Filipiny są rynkiem priorytetowym dla regionu Azji i Pacyfiku League of Legends. Będziemy nadal inwestować, nie tylko w przyszłym roku, ale przez wiele lat, aby podnieść poziom społeczności League of Legends. Wciąż mamy wiele do zaoferowania” – powiedział Kimi Salazar, dyrektor marki Riot Games na Filipinach ds. gier MOBA (internetowe areny bitew dla wielu graczy).

Inspirujący powrót dla społeczności

Po zobaczeniu wpływu, jaki wywarł Puchar Empireum, Salazar podzielił się tym, jak inspirujące było obserwowanie, jak społeczność ożywa. „To dla nas bardzo inspirujące widzieć tę chęć rywalizacji, tego ducha ludzi, którzy nadal walczą o League, to pragnienie przewyższenia samych siebie. „To dobry znak i pokazuje, że społeczność League żyje i ma się dobrze, jak śpiący smok, który się obudził, ale nadal tam jest” – dodała.

Międzynarodowe aspiracje

Wraz z zakończeniem Pucharu Empireum oczy wszystkich zwrócone są teraz na obecne Mistrzostwa Świata League of Legends, a Riot Games Philippines organizuje imprezę oglądającą na Cubao 19 listopada. Jednak fani i gracze mają nadzieję, że pewnego dnia będą mogli oglądać i kibicować filipińskim graczom, gdy rywalizują na światowej scenie.

„Nadal istnieje wiele partnerstw i systemów, które należy wdrożyć, aby zapewnić, że społeczność filipińska będzie gotowa do wystąpienia na scenie międzynarodowej. Mogę tylko powiedzieć, że dla zawodników jest to czas na rozwój swoich umiejętności. To czas przygotowań do występów na arenie międzynarodowej, abyśmy byli gotowi, gdy tylko otworzymy drzwi, gdy tylko będziemy mieli taką możliwość. Naszym priorytetem jest promowanie naszych zawodników. Kiedy więc nadejdzie ten czas i będziemy mieli drogę do mistrzostw świata, Filipiny będą gotowe do rywalizacji” – powiedział Salazar.

Źródło: www.philstar.com