League of Legends może mieć wydarzenie „World Cup”, potwierdzone przez CEO Riot Games


Według dyrektora generalnego Riot Games, Nicolo Laurenta, trwają prace nad nowym międzynarodowym wydarzeniem podobnym do Mistrzostw Świata League of Legends, w którym drużyny są tworzone na podstawie ich pochodzenia narodowego.

Laurent omówił przyszłość międzynarodowych wydarzeń League of Legends w wywiadzie dla francuskiego dziennika sportowego „L’Equipe”. W wywiadzie stwierdził, że Riot prowadzi rozmowy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim w sprawie organizacji międzynarodowego turnieju we Francji w 2024 roku.

W przyszłości mogą się odbyć mistrzostwa świata w League of Legends

Fani domagali się dodatkowych okazji, aby zobaczyć rywalizację graczy z innych lig, przy czym Mid-Season Invitational i World Championship to jedyne dwa międzynarodowe turnieje w ciągu roku.

Drużyny, które brały udział w międzynarodowych turniejach, zostały wcześniej ujawnione, ale Laurent wyraźnie wspomniał, że Riot Games jest zainteresowane organizacją wydarzenia, w którym gracze będą reprezentować swoje kraje, a nie drużynę, w której grają.

Ten turniej w stylu Pucharu Świata może być nawet powiązany z Igrzyskami Olimpijskimi we Francji w 2024 r., ponieważ Laurent stwierdził, że Riot Games prowadzi rozmowy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim. Byłaby to doskonała okazja dla League of Legends, aby utorować drogę do oficjalnego pomostu między igrzyskami olimpijskimi a Riot Games, podczas gdy szczegóły rozmów są niepewne i nie osiągnięto jeszcze porozumienia.

League of Legends może mieć wydarzenie „World Cup”, potwierdzone przez CEO Riot Games 2
Zdjęcie za pośrednictwem Riot Games

Na razie potencjał jest czymś, co ustawia wielu fanów. Mistrzostwa Świata League of Legends zmierzyłyby się ze sobą nigdy wcześniej niewidziane profesjonalne składy na największej arenie gry.

Źródło : https://notagamer.net/league-of-legends-world-cup-event-riot-games-ceo/