League of Legends MMO – ujawniono nowe szczegóły! –


League of Legends rozszerzyła się daleko poza oryginalną MOBA. Ma grę mobilną, grę karcianą i całą serię na Netflix. Tajemna był arcydziełem w swoim pierwszy, drugaoraz trzecie akty. Ale League of Legends MMO może być jego najbardziej ambitnym projektem.

The League of Legends Wszechświat obejmuje znacznie więcej niż oryginalna gra. Historie, komiksy i nie tylko stworzyły bogatą wiedzę. To z pewnością jeden z największych i najbardziej zróżnicowanych wszechświatów w grach.

Jednak MOBA niewiele z tym robi. W rzeczywistości dostęp do historii postaci można uzyskać tylko za pośrednictwem klienta. Twój mistrz powie kilka rzeczy tu i tam. Ale będziesz musiał przejść do oficjalnej strony internetowej lub alternatywnych mediów, aby uzyskać więcej.

Oczywiście, Tajemna zrobił wiele, aby pokazać, jak interesujący może być jego świat. To powiedziawszy, gra online dla wielu graczy byłaby idealna. Jest tam dużo do omówienia. Więc może nawet rywalizować World of Warcraft.

Niestety od ogłoszenia deweloperzy są bardzo cicho. Poza kilkoma odpowiedziami i oświadczeniami na Twitterze wiemy niewiele. Na szczęście Kanon zdradził ciekawą część swojego wywiadu z reżyserem gry. Możesz go obejrzeć poniżej:

To tylko trochę z pełnego 2-godzinnego wywiadu. Całość nie została jeszcze wydana. Upewnię się, że omówię więcej, jak tylko to wyda!

Na razie podsumujmy, o czym rozmawiali.

Anulowanie gry, jeśli nie jest wystarczająco dobra, nie z powodu budżetu

Każde miasto to cały świat do odkrycia. (Źródło zdjęcia: Riot)

Głównym tematem całego wywiadu były modele budżetowania i wyceny. Było to ciekawe spojrzenie na monetarną stronę tworzenia gier MMO. Dodatkowo rzucił ciekawy wgląd w to, jak działa Riot.

Pierwsze pytanie brzmiało, czy Greg Street (reżyser) był zadowolony z budżetu. W swojej odpowiedzi wspomniał, że to jedna z miłych rzeczy w pracy z Riot. W najbliższym czasie nie zabraknie im pieniędzy.

Zamiast tego wydaje się, że deweloper chętnie finansuje zgodnie z jego potrzebami. To znaczy tak długo, jak uzasadnia to jakość produktu. League of Legends sukces wystarczy, aby sfinansować projekt firmy.

To powiedziawszy, nie oznacza to, że projekt jest w 100% bezpieczny do wydania.

Jasne, pieniądze nie są powodem do anulowania gry. Ale Street powiedział, że „Riot anuluje mecz”, jeśli nie będzie wystarczająco dobry. Oczywiście są to pieniądze, w które Riot może zainwestować League of Legends lub Valorant. W końcu oba tytuły są już bardzo udane.

Jako takie podejście tutaj uzasadnia budżet. Jeśli zespół potrafi robić rzeczy dobrze, dostanie więcej. Opinia testerów i ocena jakości to klucz do sukcesu gry. W dowolnym momencie gra może zostać anulowana, jeśli nie spełni ich standardów.

Dla wielu może to namalować ponury obraz. Wielu graczy – w tym ja – oczekiwało gry od czasu jej ogłoszenia. Chociaż miło jest widzieć zaangażowanie dewelopera w jakość.

VS na podstawie subskrypcji. model free-to-play w League of Legends MMO

zaun w lidze legend mmo Miasta takie jak Zaun i Piltover mogą stanowić poważne wyzwanie budżetowe. (Źródło zdjęcia: Riot)

Oczywiście doprowadziło to do rozmowy na temat monetyzacji. W końcu wielka gra, taka jak League of Legends MMO jest drogie. Riot będzie musiał odzyskać swoją inwestycję i czerpać z niej zyski.

Chodzi o to, że tworzenie gry MMO to wielka sprawa. Zasadniczo potrzebuje mechaniki z każdego gatunku gier. Musi również być cały czas online. Ponadto wymaga regularnych aktualizacji treści i konserwacji.

Ten pomysł sprawił, że wywiad przerodził się w rozmowę o subskrypcjach. Zasadniczo pytanie brzmiało, co o nich myśli reżyser. Oczywiście subskrypcje są powszechnie kojarzone z gatunkiem MMO. World of Warcraft udowadnia, jak skuteczny może być ten model.

Street nie wyjaśnił, jakie będzie podejście do gry. Oba modele mają zalety i wady. Jednak naciskał na stresujące zaangażowanie, które generują subskrypcje. Wspomniał również, że możliwe jest sfinansowanie gry zawartością kosmetyczną.

W związku z tym istnieje duża szansa, że ​​gra może działać w podobnym modelu biznesowym, co inne gry Riot. Jednak nic nie zostało potwierdzone.

Na szczęście stwierdził, że gracze nie powinni martwić się funkcjami „zapłać, aby wygrać”.

Inne rzeczy, które do tej pory wiemy o MMO Riot

Poza tym wywiadem prawie nic nie wiemy o grze. Jesteśmy tylko pewni, że będzie to gra MMO z otwartym światem. I prawdopodobnie będzie zawierał wiele regionów Runeterry. Ale jest tam dużo do pokonania.

W sumie w regionie jest 13 regionów League of Legends wszechświat. Każdy z nich ma inne lokalizacje, punkty orientacyjne i postacie. Widać, dlaczego rozwój może być ogromnym wyzwaniem.

Skoro mowa o postaciach, to było jedno z pytań, na które odpowiedziałeś na Twitterze. Ktoś zapytał, czy będziemy walczyć League of Legends postacie w grze. Deweloper powiedział, że nie będzie używał bohaterów jako kuli. Ale walka z nimi może być opcją.

Na pewno spotkamy wielu bohaterów. Można śmiało powiedzieć, że będą to przynajmniej NPC. Jest też prawdopodobne, że będą dawać graczom zadania. Poza tym jest za wcześnie, żeby cokolwiek powiedzieć.

Wreszcie nic nie wiemy o dacie premiery. Street napisał na Twitterze, że nie nastąpi to w najbliższym czasie. Może więc będzie dostępna wersja testowa z końca 2023 lub 2024 roku. Jednak nie możemy powiedzieć na pewno. Właściwie gra została ogłoszona tylko dlatego, że i tak by wyciekł. To było jeszcze za wcześnie w rozwoju.

Wyróżnione zdjęcie: Riot.

Źródło : https://comicyears.com/gaming/pc/league-of-legends-mmo-new-details-revealed/