League of Legends: LEC Finals 2023 w Montpellier


Po raz pierwszy od trzech dni League of Legends oficjalnie rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych. Podczas pierwszego dnia londyńskiej przerwy, liga rozpoczęła się wczoraj w ramach 21. i 20. dorocznych rozgrywek. Riot Esports wciąż mówi o tym, jak działa liga w tym roku: powiedział już wcześniej, jak zakwalifikować się do MSI i Mistrzostw; teraz oficjalnie ogłosił finały LEC 2023.

Wraz ze zmianami w formacie i przeniesieniem do EMEA najlepszych europejskich rozgrywek League of Legends, Riot doszedł do wniosku, że lepiej ograniczyć liczbę wydarzeń na arenie do jednego na koniec roku, wielkiego finału sezonu. W niedawnym komunikacie prasowym wydarzenie odbędzie się w Sud de France Arena w regionie Occitanie we Francji.

Ten kryty obiekt sportowy był wcześniej używany do licznych koncertów, eliminacji olimpijskich i fazy grupowej FIBA ​​EuroBasket 2015. Jest w stanie zgromadzić tłumy o godzinie 10 lub 14. Na szybki rozwój francuskiej społeczności w europejskiej League of Legends wpłynął wybór między tą areną a tym miastem.

We wspólnym oświadczeniu Carole Delga, prezydent Oksytanii, i Michael Delafosse, burmistrz Montpellier i prezydent Montpellier Mediterranee Metropole, oświadczyli, że jesteśmy dumni z tego, że możemy gościć finały sezonu LEC 2023 w regionie Occitanie i Montpellier Mediterranee. Ogromne wydarzenie przyciąga młodych ludzi i jest gospodarzem finałów, aby pokazać nasze zaangażowanie w grę w branży gier. To wydarzenie odegra istotną rolę w roli naszego ekosystemu gier wideo i jego rozwoju wśród najgorętszych miast we Francji i regionie.

Alberto Guerrero, szef EMEA Esports w Riot Games, dodał: Mając dużą i tętniącą życiem bazę fanów LoL Esports we Francji, chcielibyśmy, abyśmy po raz pierwszy od 2017 r. zorganizowali nasz roadshow w tym kraju, przynosząc jednocześnie najważniejsze wydarzenie w okolice Oksytanii. Miasto i region są bardzo imponujące w całym procesie oceny; widać ich pasję i zaangażowanie w rozwój gier i e-sportu.Źródło : https://game-news24.com/2023/01/22/league-of-legends-lec-finals-2023-si-terranno-a-montpellier/