League of Legends: LEC Finals 2023 w Montpellier


Nowy sezon rywalizacji w League of Legends oficjalnie rozpoczął się na całym świecie po rozpoczęciu LEC wczoraj 21 stycznia 2023 r. Riot Esports wciąż wyjaśnia, jak działa liga w tym roku: najpierw wyjaśnia, jak zakwalifikować się do MSI i Mistrzostw; teraz jednak uczynił to oficjalnym gdzie odbędą się finały LEC 2023.

Wraz ze zmianą formatu i przeniesieniem do EMEA najlepszych europejskich rozgrywek League of Legends, Riot doszedł do wniosku, że najlepiej będzie ograniczyć liczbę corocznych wydarzeń na arenie do jednego, na wielki finał sezonu pod koniec roku. Zgodnie z niedawnym komunikatem prasowym, dlatego to wydarzenie się odbędzie na Sud de France Arena w Montpellierw regionie Oksytanii we Francji.

Na tym krytym obiekcie sportowym odbywały się już liczne koncerty, eliminacje olimpijskie oraz faza grupowa FIBA ​​​​EuroBasket 2015 i jest w stanie pomieścić od 10 000 do 14 000 widzów. Na wybór tej areny i tego miasta miał wpływ szybki rozwój francuskiej społeczności na europejskiej scenie League of Legends. Innym ważnym czynnikiem jest gotowość rządu transalpejskiego do naciskania na sektor, o czym świadczy plan krajowego ekosystemu eksportowego, a ponadto organizacja BLAST Major CS:GO w Paryżu.

Carole Delga, prezydent regionu Occitania, i Michael Delafosse, burmistrz Montpellier i prezydent Montpellier Méditerranée Métropole, – napisali we wspólnym oświadczeniu: „Jesteśmy dumni, że możemy gościć finały sezonu LEC 2023 w regionie Occitanie oraz w Montpellier Méditerranée Métropole. To monumentalne wydarzenie gromadzi młodych ludzi z całego regionu EMEA, a organizacja finałów jest wyrazem naszego zaangażowania na rzecz graczy z branży gier. To wydarzenie przyczyni się do wywarcia wpływu na nasz ekosystem gier wideo i jego społeczność, jedną z najważniejszych we Francji i regionie”.

Alberto Guerrero, szef e-sportu na region EMEA w Riot Games, dodał: „Dzięki tak dużej i tętniącej życiem bazie fanów LoL Esports we Francji jesteśmy zachwyceni, że możemy po raz pierwszy od 2017 roku przenieść nasz roadshow do kraju, organizując nasze najważniejsze wydarzenie w Montpellier w regionie Oksytania. Miasto i region wywarły ogromne wrażenie podczas procesu oceny miasta-gospodarza, a ich pasja i zaangażowanie w rozwój branży gier i e-sportu były bardzo widoczne”.Źródło : https://www.aroged.com/2023/01/22/league-of-legends-lec-finals-2023-si-terranno-a-montpellier/