League of Legends: Kim „Ssumday” Chan-ho podejmuje zaskakującą decyzję.

Weteran League of Legends Kim „Ssumday” Chan-ho oficjalnie wycofał się z rywalizacji.

Ssumday odchodzi z League of Legends

Społeczność League of Legends była zaskoczona, gdy południowokoreański górny Ssumday ogłosił w X, że skończył z e-sportem. Miałoby to wejść w życie natychmiast, 7 maja.

Mając zaledwie 27 lat, Ssumday oficjalnie wycofał się z rywalizacji w League of Legends. Stwierdził, że nadszedł czas, aby odbyć obowiązkową służbę wojskową w Korei Południowej, która rozpocznie się w lipcu.

Powody odejścia Ssumdaya z League of Legends

To ta sama obowiązkowa służba wojskowa, której Lee „Faker” Sang-hyeok był w stanie uniknąć podczas swoich występów w e-sporcie, wywołując oburzenie wśród fanów K-popu, którzy chcieli takiego samego traktowania swoich idoli.

Po sezonie 2023 Ssumday spędził czas jako streamer i twórca treści dla 100 Thieves. To spowodowało, że fani zastanawiali się, co Ssumday zrobi dalej i wyglądało na to, że planuje przejście na emeryturę po 10 latach profesjonalnej gry.

Ssumday rozpoczął karierę jako górny zawodnik KT Rolster w 2013 roku. W 2016 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby grać w Team Dignitas. W LCS przez lata grał dla 100 Thieves i Evil Geniuses. Wygrał letni split LCS ze 100 Thieves w sierpniu 2021 r.

Weterani tacy jak Yiliang „Doublelift” Peng zareagowali na tę wiadomość, nazywając go „legendą” gry. Fani gratulowali mu udanej kariery i życzyli powodzenia na przyszłość. Większość z nich była smutna, że ​​odchodzi, ale przekazała mu słowa wsparcia.

Źródło: www.bing.com