League of Legends: Kary za uniki rankingowe zostały usunięte przez błąd w patchu 12.17


W rankingowym meczu League of Legends unikanie meczu zazwyczaj skutkuje znacznym limitem czasu i utratą LP dla gracza. Jednak błąd wprowadzony przez łatkę LoL 12.17 przypadkowo usunął karę za utratę PL, umożliwiając graczom unik bez ponoszenia żadnych realnych konsekwencji.

Niektórzy członkowie społeczności League of Legends, w tym Riot, są przeciwni unikaniu. Aby zachęcić graczy do grania w gry z wyboru bohatera i nie robienia uników przed wskoczeniem na Summoner’s Rift, twórcy na przestrzeni czasu dodali liczne kary.

Z biegiem czasu kary stały się bardziej dotkliwe, często towarzyszą im straty PL i przerwy w kolejce. Jednak błąd w patchu 12.17 League of Legends prawie całkowicie wyeliminował kary.

Gracze twierdzili, że są w stanie wykonać unik i po prostu otrzymać licznik czasu, robiąc to bez utraty PL. W przypadku gier wykorzystywanych jako promocje nie kwalifikuje się to nawet jako porażka. Ten błąd jest bardzo pomocny dla tych, którzy cenią sobie LP, ale nie przejmują się czekaniem na grę.

Riot nie zachęca do unikania, chociaż niektórzy uważają, że służy to celowi. Czasami rywalizująca drużyna ma wszystkich metaczempionów, gdy jeden z twoich kolegów z drużyny trolluje lub twoja drużyna już walczy podczas wyboru bohatera. Unik pozwala graczom opuścić grę bez utraty pełnej liczby PL.

League of Legends: Kary za uniki rankingowe zostały usunięte przez błąd w patchu 12.17 2

Jednak nowy system nie utrzyma się zbyt długo. Riot jest świadomy problemu i próbuje go naprawić.

Nie wiadomo, czy gracze będą podlegać karom za uniki z mocą wsteczną. Jeśli jednak twoja gra League of Legends wydaje się beznadziejna przy wyborze bohatera, spodziewaj się wielu uników, ponieważ gracze nadużywają problemu, gdy nadal istnieje.Źródło : https://notagamer.net/lol-ranked-dodging-penalties-were-removed-by-a-bug/