League of Legends: Jak Xbox Game Pass pozwala (i nie) zaoszczędzić 1000 $


Jeśli byłeś zainteresowany wypróbowaniem League of Legends, ale zniechęciła Cię myśl o konieczności odblokowania ponad 160 postaci, Microsoft ma dla Ciebie świetną wiadomość. Ta szalenie popularna arena bitew online dla wielu graczy jest już włączona Xbox Game Pass. To kolosalne partnerstwo: League istnieje od 2009 roku, zapoczątkowało niewiarygodnie udaną scenę e-sportową, a nawet zostało przekształcone w Serial animowany Netflixa. I Xbox Game Pass Ultimate to wybór CNET na najlepszą ofertę w grach. To nowe partnerstwo sprawia, że ​​i tak już świetna oferta jest jeszcze lepsza.

Obecność League (i innych tytułów Riot Games, takich jak Waleczny i Legends of Runeterra) w Game Pass nie jest sama w sobie wielką sprawą. League of Legends jest grą darmową, więc nie oszczędzasz pieniędzy, uzyskując dostęp do gry w ramach Game Pass. Otrzymasz jednak dostęp do każdego bohatera League of Legends za darmo, o ile zachowasz subskrypcję Game Pass.

Policzyłem: obecnie w League jest 162 bohaterów. Ich odblokowanie kosztuje średnio około 6,50 USD. Oznacza to, że dzięki Game Pass zaoszczędzisz ponad 1000 USD, w porównaniu z płaceniem za odblokowanie każdego bohatera z osobna. Dla kontekstu, to zapłaciłoby za ponad pięć lat Game Pass Ultimate. Będziesz także odblokowywać nowych bohaterów natychmiast po ich wydaniu, zwykle około pięć razy w roku.

Kilka zastrzeżeń, o których warto wspomnieć: Po pierwsze, płacenie za bohaterów nie jest jedynym sposobem na ich odblokowanie — gra pozwala z czasem odblokować bohaterów za darmo. Od razu po ukończeniu samouczka możesz wybrać jednego z pięciu bohaterów. Następnie możesz wypełniać codzienne misje, aby zdobyć pięciu dodatkowych bohaterów, wybierając jedną postać dziennie z trzech do wyboru. Gracze mogą również używać niebieskiej esencji, którą zdobywa się po prostu zdobywając kolejne poziomy i zdobywając pierwszą wygraną dnia, a także mogą zdobywać odłamki czempionów, aby zmniejszyć ilość potrzebnej niebieskiej esencji. Możesz więc odblokować całą listę bez płacenia za bohaterów – tylko bardzo powoli w czasie.

Po drugie, Game Pass technicznie nie zapewnia posiadania wszystkich 162 bohaterów, zgodnie z często zadawanymi pytaniami Riot. Odblokowuje je do gry, ale gra nie uważa Cię za właściciela, co oznacza, że ​​nie będziesz mógł kupować skórek dla bohaterów, których odblokowałeś tylko za pomocą Xbox Game Pass. Nadal będziesz musiał kupić bohatera, jeśli chcesz kupić skórki (używając płatnych Riot Points lub darmowej niebieskiej esencji). Bohaterowie i inna zawartość, którą odblokowałeś w ramach Game Pass, będzie miała specjalny wskaźnik odróżniający ją od zawartości, którą posiadasz.

Ikona w prawym górnym rogu każdego portretu wskazuje, że bohater jest dostępny w ramach Game Pass, ale nie jest uważany za „posiadanego bohatera”.

gry zamieszek; zrzut ekranu autorstwa Adama Benjamina/CNET

Powiadomienie w grze informujące, że użytkownik nie posiada bohatera

Jeśli spróbujesz kupić skórkę dla bohatera, którego odblokowałeś, ale nie posiadasz go w pełni, otrzymasz powiadomienie.

gry zamieszek; zrzut ekranu autorstwa Adama Benjamina/CNET

Oznacza to, że jeśli zakończysz subskrypcję Xbox Game Pass lub partnerstwo zostanie rozwiązane w przyszłości, utracisz dostęp do bohaterów, których odblokowałeś tylko w ramach Game Pass. Jednak bohaterowie zdobyci w misjach nowych graczy lub kupieni za niebieską esencję lub Riot Points nadal będą dla ciebie dostępni.

Mimo to to partnerstwo jest kradzieżą, jeśli jesteś nowy w League of Legends lub Valorant, zwłaszcza jeśli masz już Game Pass. (Agentów Valorant można również odblokować za darmo w miarę upływu czasu, ale natychmiastowe odblokowanie kosztuje 10 USD. Gracze zaoszczędzą około 140 USD w porównaniu z płaceniem za odblokowanie nowych agentów, nie wspominając już o przyszłych). Będziesz mieć możliwość wypróbowania nowych bohaterów i agentów do woli i nadal masz możliwość stałego „kupowania” tych, których naprawdę lubisz, za darmo, po prostu grając w grę.

Możesz połączyć swoje konto Riot z profilem Xbox, przechodząc do strony logowania Xbox i logując się zarówno na swoje konta Xbox, jak i Riot. Jeśli masz już Game Pass, po zalogowaniu się do gry powinieneś otrzymać powiadomienie, gdy zawartość zostanie odblokowana. Riot twierdzi, że ten proces może potrwać do 24 godzin.

Jeśli nie jesteś jeszcze subskrybentem, Xbox Game Pass na PC kosztuje 10 USD miesięcznie, a Xbox Game Pass Ultimate, który łączy przepustki na konsolę i PC, a także obejmuje gry w chmurze, kosztuje 15 USD miesięcznie.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=639a5cacab3343319273eb6e259b6e7b&url=https%3A%2F%2Fwww.cnet.com%2Ftech%2Fgaming%2Fleague-of-legends-how-xbox-game-pass-does-and-doesnt-save-you-1000%2F&c=3148856380687926555&mkt=fr-fr