League of Legends istnieje od dziesięcioleci, ale wciąż istnieją „przestarzałe” oszustwa


Po ponad 10 latach od premiery w Wietnamie LoL nadal istnieje w celu przejęcia kont z „darmowymi kostiumami” w grze.

Patrząc wstecz na czas, gdy League of Legends właśnie wystartowało w Wietnamie, ta gra wywołała gorączkę w społeczności dzięki ogromnej atrakcyjności. W szczególności lata 2010-2012 to „złoty wiek” turniejów społecznościowych League of Legends (znanych również jako Teemo Cup), w tym czasie Garena współpracowała ze sklepami internetowymi i co roku uruchamiała turnieje. miesiąc lub nawet co tydzień.

W szczególności nagrody w turniejach są również wyjątkowe, od RP po gotówkę, klawisze myszy do gier itp. Zwłaszcza bilety na eliminacje VCSB przyciągnęły turnieje społecznościowe. W zawodach wzięła udział duża liczba graczy.

Jednak oprócz oficjalnych turniejów Garena, w wiosce e-sportowej w tym czasie pojawiło się również wiele „turniejów duchów” na oszukańczych stronach internetowych – stworzonych w celu przejmowania kont LoL-a lekkich graczy. tak, łatwowierny.

Otrzymanie zaproszenia do „gry online” nie jest rzadkością w League of Legends.

Mówiąc dokładniej, oszuści wyślą SMS-a „zaproś do gry online 5 na 5” z atrakcyjnymi nagrodami, przypadkowo pomijając tylko jedną osobę, aby rozpocząć rywalizację. W rezultacie konta te będą wysyłać fałszywe strony internetowe, wymagające od graczy zalogowania się i rejestracji online, jeśli chcą grać. Jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami tych oszustów, zaloguj się, konto gracza zostanie „odbarwione”, a wszystkie dane osobowe zostaną natychmiast zmienione.

Nawet Wild Rift ma wielu udostępniających "Darmowe nagrody".

Nawet Wild Rift ma wiele osób dzielących się „darmowymi nagrodami”.

Lub w innej formie, oszuści będą wysyłać dziwne linki do graczy, aby „otrzymać darmowe kostiumy i przedmioty”. Oczywiście, jeśli zalogujesz się do tych linków, konto gracza również „poleci bez skrzydeł” w mgnieniu oka. Niezależnie od tego, czy jest to League of Legends, czy Wild Rift, zdarzają się podobne przypadki.

Nie tylko oszukuje w grze, ale także wiele osób podszywa się pod personel NPH gry i wysyła wiadomość o nałożeniu sankcji za pośrednictwem Gareny, prosząc gracza o dostęp do konta za pomocą linku do „weryfikacji konta”. unikaj niesłusznie zablokowanego konta”.

Klient Garena często wyświetla wiadomości twierdząc, że jest personelem obsługi klienta.

Klient Garena często wyświetla wiadomości twierdząc, że jest personelem obsługi klienta.

Można powiedzieć, że powyższe to wszystkie „wsteczne” sztuczki i oszustwa, które istnieją od dziesięcioleci. Jednak do tej pory wydawcy wietnamskiego League of Legends nie mieli odpowiednich sposobów na zapobieganie tym fałszywym kontom. Jeśli chodzi o społeczność graczy, większość z nich to „fałszywi” i drażnią się z oszustami, gdy mają możliwość napisania SMS-a. Na przykład gracz nawet żartobliwie powiedział: „Jeśli oszukujesz w ten sposób, możesz mieć pewność, że dobrze spasz”.

Zobacz także: JackeyLove ujawnia, że ​​Tian „skoczył, by świętować”, gdy zobaczył, że Doinb zgubił bilet na Mistrzostwa 2022Źródło : https://otakuz.net/league-of-legends-has-been-around-for-decades-but-there-are-still-outdated-scams.oz