League Of Legends i inne czołowe e-sporty nie są odporne na spowolnienie gospodarcze, mówi Riot Games | Wiadomości naukowe i techniczne


Główne wydarzenia e-sportowe nie będą odporne na globalny kryzys gospodarczy, ostrzega szef jednego z największych na świecie mistrzostw gier.

Przemawiając w San Francisco na światowych finałach League Of Legends, John Needham powiedział Sky News, że obawia się, że reklamodawcy mogą zacząć wycofywać się ze sponsorowania takich wydarzeń.

Globalny prezes e-sportu w Riot Games powiedział: „Ponieważ nasze przychody na ogół pochodzą głównie od sponsorów, możesz mieć pewną słabość”.

Dodał: „Poradziliśmy sobie naprawdę dobrze, ponieważ docieramy do skali odbiorców z pokolenia Z i pokolenia Z, do której może dotrzeć bardzo niewiele platform. Ale trochę martwię się o miękkość w stosunku do naszych sponsorów”.

Obraz:
Rozgrywka była wyświetlana na ogromnych ekranach w obiekcie

League Of Legends to jedna z najbardziej udanych gier komputerowych na świecie, a wydarzenia takie jak mistrzostwa Worlds 2022 stanowią dużą część przychodów Riot Games.

W tym roku Riot Games pozyskało umowy sponsorskie od takich marek, jak Tiffany’s, Mastercard i Mercedes, które chciały dotrzeć do młodszych odbiorców.

Ponieważ prawie wszystkie e-sporty rozgrywane są na PC na elitarnym poziomie, oglądalność jest ogromna. Mistrzostwa 2022 ustanowiły nowy rekord w e-sporcie League of Legends z 5,1 miliona jednoczesnych widzów.

Czy Wielka Brytania może stać się molochem e-sportu?

Ale co z rynkiem brytyjskim? Czy będąc godnym gospodarzem światowej klasy wydarzeń sportowych, może pewnego dnia powitać również najlepszych profesjonalnych graczy?

W raporcie z 2020 r. rząd opisał e-sport jako posiadający „potencjał do rozwoju jako obszaru prawdziwej narodowej siły w Wielkiej Brytanii, w oparciu o nasze światowej klasy sektory gier wideo, rozrywki i sportu”.

5 listopada 2022 r.;  San Francisco, Kalifornia, USA;  Fan DRX z widocznymi łzami po tym, jak DRX wygrał Mistrzostwa Świata League of Legends przeciwko T1 w Chase Center.  Obowiązkowe źródło: Kelley L Cox-USA TODAY Sports
Obraz:
Worlds 2022 przyciągnęły ogromne tłumy i publiczność online

Needham, który mieszkał w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Wielka Brytania nie była dla nas najsilniejszym rynkiem, ponieważ jest to rynek bardzo zdominowany przez konsole.

„Ogólnie w twoich mieszkaniach, twoich domach nie ma wystarczająco dużo miejsca na dedykowany komputer biurowy.

„Wiele gier odbywa się w salonie”.

Dane Ofcom z zeszłego roku pokazują, że 30% Brytyjczyków grało na konsolach, w porównaniu do zaledwie 12% na dedykowanych gamingowych komputerach stacjonarnych.

Aby dowiedzieć się więcej o nauce i technologii, poznaj przyszłość dzięki Sky News na Big Ideas Live 2022.
Dowiedz się więcej i zarezerwuj bilety tutaj

Wielkie Pomysły na żywo 2022

Riot Games ma nadzieję, że niedawno wydana strzelanka Valorant może coś zmienić.

„To obecnie najszybciej rozwijający się e-sport” – powiedział Needham. „To gra, która jest dojrzała dla Wielkiej Brytanii.

„To jest [tactical] strzelec. To gatunek gier, który jest najpopularniejszy w Wielkiej Brytanii”.

Gdyby takie wydarzenie jak Worlds 2022 przyjechało do Wielkiej Brytanii, kluczowa byłaby współpraca z lokalnymi władzami.

„Kilka lat temu pojechaliśmy do Szanghaju i przekształciliśmy Szanghaj w Mistrzostwa Świata” – wspomina.

„Wystawialiśmy drapacze chmur i wszystko inne. A rząd naprawdę skłonił się do tego, aby pomóc nam promować to wydarzenie”.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=636f59c1841b4cb3ac3dd3141c44d267&url=https%3A%2F%2Fnews.sky.com%2Fstory%2Fleague-of-legends-and-other-top-esports-not-immune-from-economic-downturn-says-riot-games-12743887&c=1606428826377316699&mkt=fr-fr