LDR kontra Kolekcjoner, który jest lepszym drugim przedmiotem dla Apheliosa w League of Legends


Optymalizacja przedmiotów zawsze była kluczowym aspektem, nad którym debatowała społeczność League of Legends od samego początku gry.

Nic więc dziwnego, że na League of Legends Worlds 2021 coś takiego pojawiło się po raz kolejny. Aphelios jest jednym z najpopularniejszych bohaterów ADC (przenoszenia obrażeń od ataku) w grze, a na temat jego drugiego przedmiotu toczy się ogromna debata. Potencjalnymi kandydatami do tego są Pozdrowienia Lorda Dominika (LDR) i Kolekcjoner.

Obrażenia kolekcjonera kontra LDR :
wszystkie manekiny mają 2k zdrowia, inna wartość pancerza:
A 30/ B 70/ C 100/ D 200
brak poziomu śmiertelności na aphelious ze standardowymi runami.
wszystkie manekiny zaatakowały 1 auto bez stosów Conq lub crit. https://t.co/boeW0cXBaO

Społeczność jest dość podzielona, ​​co do tego, która z nich jest lepsza, ponieważ wielu twierdzi, że Kolekcjoner to śmieci i LDR zawsze powinny być traktowane priorytetowo. Jednak kilku profesjonalnych graczy pokazało, że wolą Kolekcjonera od LDR, co wzbudziło sporo brwi.


Krótkie studium na temat debaty między LDR a Kolekcjonerem w odniesieniu do Apheliosa w League of Legends

Okno obrażeń Kolekcjonera w przypadku Apheliosa jest mniejsze w porównaniu do LDR (zdjęcie za pośrednictwem League of Legends)
Okno obrażeń Kolekcjonera w przypadku Apheliosa jest mniejsze w porównaniu do LDR (zdjęcie za pośrednictwem League of Legends)

Aphelios jest jednym z najsilniejszych bohaterów prowadzących w League of Legends, który ma szalone skalowanie AD (obrażeń od ataku). Oznacza to, że jest kimś, kogo gracze nazywają hiperprzenośnym, który ma możliwość praktycznie odwrócić losy każdej gry.

Aphelios z pięcioma przedmiotami może przebić się przez wszystko, dlatego jest dość popularny zarówno wśród profesjonalistów, jak i graczy w kolejce solo. Właśnie dlatego do tej dyskusji wybrano Apheliosa, ponieważ skalowanie AD i śmiertelność, które uzyskuje dzięki jego umiejętności biernej, jest dość nienaturalne.

Najgorsze w tej debacie LDR vs Collector jest fakt, że ponad ½ ludzi nie wie, że pióro %Armor ma zastosowanie przed Destrukcją
Ludzie twierdzą, że Aphelios bardziej korzysta z Kolekcjonera, ponieważ ma w swoim zestawie Destrukcję, mimo że nie ma to znaczenia. Jak trudne może to być?
https://t.co/Nj61lsr66S

Podczas gdy jego pierwszym przedmiotem jest zawsze Nieśmiertelny Łuk Tarczy, który zapewnia ochronę, jego drugim przedmiotem jest problem. Niektórzy gracze twierdzą, że Kolekcjoner jest lepszy, podczas gdy inni twierdzą, że LDR jest lepszy.

Kolekcjoner to przedmiot, który zapewnia 55 obrażeń od ataku, 20% szansy na trafienie krytyczne i 12% śmiertelność. Jego umiejętność bierna polega na tym, że jeśli bohater ma 5% pozostałego zdrowia po otrzymaniu obrażeń, zostanie on stracony.

LDR zapewnia 55 obrażeń od ataku, 20% szansy na trafienie krytyczne i 35% penetracji pancerza. Jego pasywność polega na tym, że zadaje 0-15% dodatkowych obrażeń fizycznych w zależności od różnicy punktów zdrowia.

Kolekcjoner to przedmiot, który zapewnia wiele dużych liczb. Kiedy bohater zostaje stracony, na ekranie wyświetla się „999”, co jest niezwykle satysfakcjonujące. Chociaż dobrze wygląda w grach solo, w profesjonalnych meczach, ten przedmiot nie jest tak przydatny dla Apheliosa. Poza tym Collector nie skaluje się tak dobrze w League of Legends.

Z drugiej strony LDR to przedmiot, który szalenie dobrze się skaluje. Gracze są zobowiązani do kupowania LDR w tym czy innym momencie gry. Jeśli kupiony na początku gry, zapewnia o wiele większą elastyczność i obrażenia dla Apheliosa. Krótko mówiąc, obrażenia autoataku dla Apheliosa z LDR skalują się znacznie lepiej niż dla Kolekcjonera.


Ostateczny werdykt w sprawie Collector vs LDR w League of Legends

Tak naprawdę Kolekcjoner nie jest złym przedmiotem, ponieważ jest bardzo skuteczny, jeśli wróg ma mniej opcji obronnych. Jeśli jednak drużyna wroga skończy w stosach wielu przedmiotów defensywnych, to oczywiście LDR jest korzystny w League of Legends.

@CokeFlakes @MedicCasts Powerspike z 2 pozycji jest dosłownie tym, co oferuje Ci Collector, a nawet na 3 pozycji IE różnica między posiadaniem Collector a LDR jest często minimalna.
Teraz spójrz na średnie czasy gry i zobacz, w którym momencie gry większość drużyn zaczyna budować swoją przewagę w złocie.

Ostatecznie sprowadza się to do osobistych preferencji, ponieważ w profesjonalnych grach gracze będą budować przedmioty defensywne, podczas gdy w grach solo, to się rzadko zdarza. Dla kogoś takiego jak Aphelios, który dużo się skaluje, zrozumiałe jest, że gracze tworzą LDR jako drugi przedmiot.

Dzieje się tak dlatego, że trzecim przedmiotem jest zawsze Ostrze Nieskończoności, a jeśli gracze zbudują Kolekcjonera jako drugi przedmiot, będą musieli zbudować LDR jako czwarty przedmiot. Oznacza to, że może opóźnić przedmioty takie jak Anioł Stróż w celu przetrwania lub Koniec Rozumu w przypadku odporności na magię.

@chaseshaco po prostu google collector vs ldr math i widzisz wszystkie wyniki sprawiają, że ldr jest lepszy , pasywny kolektor również nie istnieje w tej grze

Debata miała pierwszeństwo, zwłaszcza po tym, jak jeden z największych streamerów League of Legends, LS, wskazał, że Kolekcjoner to zły przedmiot na Aphelios. Dzieje się tak, ponieważ dodatkowa śmiertelność, którą Aphelios uzyskuje dzięki swojej umiejętności biernej, ma dobrą synergię z LDR.

Oznacza to, że okres, w którym Kolekcjoner może przewyższyć LDR dla Apheliosa, jest stosunkowo krótki w League of Legends.

P. Co bardziej wolisz jako drugi przedmiot do Apheliosa?

2 głosy do tej pory


Source : https://www.sportskeeda.com/esports/ldr-vs-the-collector-better-second-item-choice-aphelios-league-legends