Łatka League of Legends 14.13: duża zmiana dla Varusa i nadchodzące nowe funkcje

Do League of Legends nadeszła aktualizacja 14.13 z dużą zmianą dotyczącą bohatera. Źródło: Riot Games

Ważne zmiany dla Varusa

Opublikowano informacje o łatce do League of Legends 14.13, a najważniejszym wydarzeniem są niewątpliwie duże zmiany w Varusie, a także wiele mniejszych zmian dla innych bohaterów.

W porównaniu do innych aktualizacji, 14.13 wydaje się nieco mniejszy niż niektóre, częściowo ze względu na letnią przerwę Riot, która wydłużyła tę aktualizację o trzy tygodnie zamiast jak zwykle dwa. Następna łatka będzie miała datę 14.14 i zaplanowana jest na 17 lipca i będzie zawierać wydanie nowej bohaterki Aurory.

Ale choć może się to wydawać niewielkie, w League of Legends wciąż nadchodzą pewne znaczące zmiany, z których najważniejszą jest duża przeróbka Varusa. Varus jest obecnie jedną z najpopularniejszych opcji w profesjonalnych rozgrywkach, więc aby spróbować to złagodzić i sprawić, że gra tą postacią będzie przyjemniejsza dla wszystkich, Riot wprowadza duże zmiany w swojej umiejętności biernej, co szczegółowo opisano w uwagach do aktualizacji.

„Główną zmianą jest przebudowa jego umiejętności biernej” – czytamy w notatce o łatce. „Zamiast zapewniać coraz większą prędkość ataku, na początku da mniejszą, co powinno być podobne w fazie gry w alei, ale w miarę postępu gry zapewni statystyki synchronizujące się z prędkością ataku: AD dla ataków podstawowych, Q, i E oraz AP dla pełnej pętli W. Wzmacniamy także pętlę tkania zaklęć, oferując bardziej skrócony czas odnowienia detonacji Szlamu. Idealnie byłoby, gdyby Varus miał tkającą zaklęcia kompilację przedmiotów AD-AS wraz z jego czystą destrukcją i kompilacjami przy trafieniu.

Zmiany dla innych mistrzów

Największym przegranym patcha wydaje się, jak to często bywa, Skarner. Od czasu modernizacji współczynnik wygranych stale rośnie, w miarę jak gracze stają się coraz lepsi w grze, i teraz wydaje się nieco za wysoki. Jego Q jest celem nowych osłabień, ze zmniejszeniem maksymalnych obrażeń od zdrowia i dużym wzrostem kosztu many, z 30 do 50.

Ku mojemu zadowoleniu zarówno Gangplank, jak i Graves otrzymali niewielkie ulepszenia. Jako dwóch z moich najczęściej granych bohaterów, możecie się spodziewać, że mój wskaźnik wygranych w ogóle się nie zmieni, ponieważ po prostu źle sobie z nimi radzę, niezależnie od tego, jak potężni są.

Pełne informacje o łatce zawierają również zmiany dla kilku innych bohaterów, a także informacje o kilku zmianach na arenie i długą listę poprawek błędów.

Chociaż może to nie być duża aktualizacja League of Legends, przyszły miesiąc wygląda obiecująco, wraz z nowym, dużym letnim wydarzeniem, w tym trybem gry w stylu Vampire Survivors i interesującym nowym mistrzem, który pojawi się w przyszłym miesiącu.

Źródło: www.bing.com