Kontrowersje: Riot wysyła drużyny na wspierany przez Arabię ​​Saudyjską Puchar Świata

Riot Games podpisuje umowę na wysłanie drużyn League of Legends na wspierane przez Arabię ​​Saudyjską Mistrzostwa Świata w E-sportach

Według doniesień Riot Games zgodziło się na wysłanie drużyn League of Legends na wspierany przez Arabię ​​Saudyjską Puchar Świata w Esportach, a społeczność skrytykowała tę decyzję. Według Jacoba Wolfa Riot wciąż „opracowuje szczegóły” dotyczące udziału drużyn w nadchodzącym turnieju.

Oczekuje się jednak, że w wydarzeniu weźmie udział dwóch przedstawicieli LCS, LEC, LPL i LCK. Czas pokaże, które drużyny wezmą w nim udział. Doniesienia wywołały zamieszanie w społeczności, a gracze i fani w mediach społecznościowych wytykali Riot palcem za to, że stanął po stronie Arabii Saudyjskiej, a jednocześnie nie współpracował w przeszłości z zewnętrznymi organizatorami. Fani krytykowali dewelopera za bezpośrednią współpracę z rządem Arabii Saudyjskiej, który ma historię łamania praw człowieka.

Reakcje społeczności

Wielu graczy i fanów wyraziło swoje niezadowolenie z tej wiadomości, podkreślając kwestie praw człowieka w Arabii Saudyjskiej i krytykując Riot Games za zaangażowanie.

Puchar Świata w e-sporcie

Esports World Cup został ogłoszony w październiku i miał być kontynuacją wydarzenia Gamers8 z zeszłego lata. Zawierał turnieje dla innych gier e-sportowych, w tym CS:GO, Fortnite i Rocket League. Ponieważ wielu innych twórców gier e-sportowych współpracowało z Arabią Saudyjską, nieuniknione było, że Riot pójdzie w ich ślady.

Reakcje Riot Games i koniec współpracy

W odpowiedzi na krytykę wiele osób zastanawia się, jak Riot zareaguje na tę sytuację, biorąc pod uwagę szybkie zakończenie współpracy z NEOM w 2020 r. Umowa trwała zaledwie 14 godzin, zanim deweloper zerwał powiązania ze wspieranym przez zespół projektem Arabia Saudyjska.

Źródło: www.bing.com