Koniec Lethal Tempo w League of Legends: jakie zmiany w grze?

Następna aktualizacja League of Legends, wersja 14.10, zapowiada się na jedną z największych, a twórcy podjęli zaskakującą decyzję o całkowitym usunięciu jednej z najpotężniejszych run w grze, Zabójczego Tempo. Jak na razie gracze są zadowoleni z jego usunięcia i nie mogą się doczekać aktualizacji w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Gracze League omawiali tę kwestię na Reddicie w weekend i zastanawiali się, co usunięcie runy będzie oznaczać dla meta gry.

Usunięto runę strategiczną

Runa Zabójcze Tempo, uważana za decydujący element gry, znajdująca się w drzewie Celności, pozwalała graczom znacznie zwiększyć prędkość ataku powyżej zwykłego limitu i zdominować przeciwników. Runa ta okazała się kluczowa podczas walk drużynowych, pozwalając ADC kumulować prędkość ataku i kroić wrogów, jeśli mieli odpowiednie przedmioty do ataku w trybie online.

Konsekwencje zmian

Wraz z łatką 14.10 zaplanowaną na 15 maja, zmiana ta będzie miała większy wpływ na prowadzących niż na inne role w alei, ponieważ w dużym stopniu polegają oni na automatycznych atakach. Bohaterowie tacy jak Jinx, Caitlyn, Tristana, Vayne i Ashe w dużym stopniu polegają na swoich przyrostach prędkości ataku, które skalują się do środkowej fazy gry i mają zdolność samodzielnego eliminowania wielu wrogów dzięki efektom ataku.

Usunięcie runy Zabójcze Tempo niewątpliwie zmusi graczy do poszukiwania potężniejszych run i może spowodować, że porzucą buildy prędkości ataku, do których byli przyzwyczajeni.

Reakcje graczy

Gracze wypowiadali się na temat tego usunięcia, a niektórym już brakuje dreszczyku emocji związanego z przekroczeniem limitu prędkości ataku bohaterami takimi jak Varus. Dla nich usunięcie runy odebrało im część ekscytacji związanej z kumulacją prędkości ataku i walką z wrogami.

Zabójcze Tempo otrzymało już liczne osłabienia, a nawet niewielkie zmiany, ale twórcy uznali, że te zmiany nie wystarczą, ponieważ runa pozostała popularnym wyborem. Dodatkowo wprowadzono niezdrowy styl gry, pozwalając niektórym bohaterom unikać inwestowania w przedmioty zwiększające prędkość ataku i po prostu używać runy Zabójcze Tempo, aby ominąć ich słabości i przekroczyć limit prędkości ataku.

Źródło: www.bing.com