Kog’Maw, nowy dominujący mistrz League of Legends.

Powstanie Kog’Mawa w League of Legends

Od czasu wydania aktualizacji 14.5 League of Legends Smolder znalazł się w centrum uwagi dzięki ogromnym wzmocnieniom, które otrzymał, ale okazuje się, że nie jest jedynym bohaterem dominującym w dolnej linii. Podczas gdy Smolder ma rosnący współczynnik zwycięstw wynoszący 53,25% na wszystkich poziomach, według LoLalytics Kog’Maw jest jeszcze wyższy i wynosi 54,01%. To sprawia, że ​​Abyss Mouth jest obecnie najlepszym bohaterem w League, przynajmniej pod względem współczynnika zwycięstw. Kog’Maw, podobnie jak smoczy ADC, również otrzymał w najnowszej aktualizacji kilka wzmocnień. Ale choć zmiany Smoldera w patchu 14.5 były znaczące, Kog’Maw otrzymał jedynie drobne poprawki w swoim zestawie, chociaż wydaje się, że wystarczyły, aby poprawić jego pozycję w kolejce w pojedynkę. Większość jego umiejętności została zaktualizowana, z wyjątkiem W, które było już na dobrym poziomie. Umiejętność bierna, Q, E i superumiejętność Kog’Mawa zostały lekko wzmocnione i wygląda na to, że miało to duży wpływ.

W przeciwieństwie do Smoldera, Kog’Maw nie jest wybierany tak często. Smolder ma imponujący współczynnik picków wynoszący 19,49%, a jego współczynnik banów wynosi 40,9%. Jego kolega z Void ADC ma współczynnik picków wynoszący zaledwie 2,79% i prawie żaden wskaźnik banów, poniżej jednego procenta. Jeśli jednak statystyki na początku nie spadną, prawdopodobnie wkrótce zobaczymy więcej Kog’Mawa na Summoner’s Rift.

Nadchodzą jakieś zmiany w Smolderze i Kog’Mawie?

Wkrótce możemy zobaczyć poprawkę dostosowującą współczynniki zwycięstw Smoldera i Kog’Mawa, zwłaszcza jeśli ten ostatni przejdzie próbę czasu z powodu kilku poważnych błędów nękających obecnie League. Na przykład najnowsza aktualizacja zepsuła zdolność Rek’Sai do podrzucania, która jest jego najmocniejszą stroną, a gracze proszą o rozwiązanie.

Źródło: www.bing.com