Kody źródłowe gier wideo League of Legends, TFT skradzione po cyberataku: Riot Games


Twórca gier wideo Gry Riot powiedział, że kody źródłowe jego popularnych gier wideoLiga Legend” i „Taktyka walki drużynowej” lub TFTzostały skradzione podczas niedawnego cyberataku wraz z kodem jednej z jej platform przeciwdziałających oszustwom.

„W ciągu weekendu nasza analiza potwierdziła, że ​​kody źródłowe League, TFT i starszej platformy zapobiegającej oszustwom zostały wyeksfiltrowane przez atakujących” – napisała firma na Twitterze.

Wcześniej w tym tygodniu, Zamieszki ujawnił naruszenie jako „atak socjotechniczny” na Twitterze, zapewniając graczy, że aktualizacja zostanie dostarczona po dochodzeniu.

Twórca gry wideo otrzymał również wiadomość e-mail z żądaniem okupu od atakujących, której firma twierdzi, że nie zapłaci.

Ponadto firma zapewniła, że ​​żadne dane gracza ani dane osobowe nie zostały naruszone, ale przyznaje, że kod źródłowy uzyskany przez atakującego może skutkować nowymi kodami.

„Chociaż ten atak zakłócił nasze środowisko kompilacji i może powodować problemy w przyszłości, co najważniejsze, pozostajemy pewni, że żadne dane graczy ani dane osobowe graczy nie zostały naruszone” – napisał na Twitterze Riot Games.

„Prawdę mówiąc, każde ujawnienie kodu źródłowego może zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się nowych oszustów. Od czasu ataku pracowaliśmy nad oceną jego wpływu na przeciwdziałanie oszustwom i przygotowaniem do jak najszybszego wdrożenia poprawek, jeśli zajdzie taka potrzeba” – dodano.

Firma wspomniała ponadto, że „w przyszłości opublikuje pełny raport szczegółowo opisujący techniki atakujących, obszary, w których zawiodły kontrole bezpieczeństwa Riot, oraz kroki, które podejmujemy, aby upewnić się, że to się nie powtórzy”.

ZOBACZ TEŻ:
Zestaw Apple Mixed Reality może zawierać zaawansowane śledzenie dłoni i może działać jako drugi wyświetlacz dla komputerów Mac
Nowy patent sugeruje, że Apple może w przyszłości wprowadzić składanego iPhone’a z samonaprawiającym się wyświetlaczemŹródło : https://www.businessinsider.in/tech/news/source-codes-of-video-games-league-of-legends-tft-stolen-after-cyber-attack-riot-games/articleshow/97302989.cms