Kod źródłowy League of Legends skradziony podczas ataku ransomware Riot Games


Riot Games Inc., twórca hitowych gier Waleczny oraz Liga Legendpowiedział, że jego środowisko programistyczne zostało naruszone w zeszłym tygodniu po ataku socjotechnicznym.

Kod źródłowy do Liga Legend, Taktyka walki drużynowej i starsza platforma anty-cheat zostały skradzione jako część incydentu, firma we wtorek poinformowała na swojej stronie na Twitterze.

„Otrzymaliśmy żądanie okupu” – napisała firma na Twitterze. „Nie trzeba dodawać, że nie zapłacimy.”

Riot Games, którego właścicielem jest Tencent Holdings Ltd., powiedział, że atak zakłócił jego środowisko kompilacji i „może powodować problemy w przyszłości”.

Jednak powiedział, że pozostaje przekonany, że „żadne dane gracza ani dane osobowe gracza nie zostały naruszone”.

Zespoły bezpieczeństwa firmy i zewnętrzni konsultanci oceniają wpływ ataku i przeprowadzają audyt jej systemów, poinformował Riot Games na Twitterze. Firma zaalarmowała też organy ścigania.

„Prawdę mówiąc, ujawnienie kodu źródłowego może zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się nowych oszustów” – powiedziała firma. „Od czasu ataku pracowaliśmy nad oceną jego wpływu na przeciwdziałanie oszustwom i przygotowaniem do jak najszybszego wdrożenia poprawek, jeśli zajdzie taka potrzeba”.

Przedstawiciel firmy nie odpowiedział na e-mail z prośbą o dodatkowy komentarz.

Zapisz się do naszego codziennego newslettera

Źródło : https://mybroadband.co.za/news/gaming/477561-league-of-legends-source-code-stolen-in-riot-games-ransomware-attack.html