Kim są najczęściej grani bohaterowie League of Legends na scenie zawodowej?


Chociaż w League of Legends obecnych jest wielu bohaterów, tylko nieliczni są często wybierani przez profesjonalistów lub na najwyższym poziomie rangi. To tak zwana meta nie obejmuje Jaxa i Rella, oczekujących znaczących zmian w ich umiejętnościach: oto bohaterowie, którymi zawodowcy grają najczęściej w 2022 roku.

Na początek krótkie wprowadzenie: możliwe jest wyłonienie dziesięciu mistrzów ze wszystkich rozgrywek i lig rozgrywanych w sezonie rywalizacji 2022, z wyłączeniem rozgrywek pozasezonowych, takich jak Demacia czy KeSpa Cup.

Poszła za Gwen, która wygrywała mecze 1797 przez cały sezon – i dzięki ich wszechstronności w postaci Top, Jungle i Mid oraz z wyjątkowo dobrym zestawem AP przeznaczonym do topnienia statków takich jak Ornn.

Od ośmiu miesięcy na świecie mamy prawdziwego mistrza, Xin Zhao: jego mecze były 1831 i 1392 w lecie i był w najlepszej pozycji we wszystkich fazach zawodów. Gra odbywa się głównie wiosną i Lee Sin nie może przegapić. W pierwszej dziesiątce znajduje się Ahri z 1918 występami, ale wróciła do finału dzięki przeróbce zastosowanej przez Riot Games.

Na piątym miejscu znajdujemy Gnara, górnego, który przechodzi 2000 meczów osiąga 261, dzięki najnowszej łatce siły stał się znacznie lepszym graczem niż w sezonie 2022, stając się pierwszym wyborem wielu graczy. Na czwartym miejscu jest Viego, z 2446 grami, jest najczęściej granym Junglerem na świecie, ze współczynnikiem wygranych zawsze około 50%.

Na trzecim miejscu jest Jinx z 2552 typami (nie wspominając o 1983 wiosną), pierwszym wyborem w sezonie, który poprowadził drużynę do zwycięstwa. Nautilus zajmuje drugie miejsce z 2723 zagraniami, niezbyt mocnym wyborem, ale solidnym graczem na dolnej linii. Po pierwsze, na przełomie drugiej połowy Aphelios brał wiosną 2742 części. Ze swoim potężnym zestawem i dużymi możliwościami skalowania jest najpopularniejszym mistrzem 2022 roku w rozgrywkach.

Odwołujemy się również do oficjalnych składów LEC na sezon 2023.Źródło : https://game-news24.com/2022/12/30/who-are-the-most-played-league-of-legends-champions-in-the-pro-scene/