Kiedy zaczyna się 13 sezon LoL 2023?


Przygotowania do sezonu 13 Liga Legend rozpoczęła się 4 października 2022 roku, co dało graczom mnóstwo czasu na oswojenie się ze zmianami w hicie Riot Games MOBA natychmiast po zakończeniu sezonu 12. Po kilku łatkach w ciągu ostatnich kilku miesięcy League of Legends oficjalnie wejdzie w sezon 13 wraz z łatką 13.1 11 stycznia 2023 r. Ponieważ omówiliśmy już poprawki wprowadzane do LoL w 13.1przyjrzyjmy się, czego mogą się spodziewać gracze po załadowaniu gry na Summoner’s Rift w nowym sezonie.

LoL Season 13 Data premiery i nagrody rankingowe

W przeciwieństwie do poprzednich sezonów League of Legends, sezon 13 zostanie podzielony na podziały, w których rangi graczy zostaną zresetowane. Nagrody na koniec sezonu, takie jak Zwycięskie skórki i przypominające regalia ikony rankingowe, nadal są w grze, ale w 1. splicie sezonu 13 gracze będą mogli zdobyć dodatkowe nagrody za podzielone punkty:

150 punktów – Zwycięska ikona Maokai

250 punktów – Emotki Victoriusa Maokai

500 punktów – Stały Maokai

750 punktów – Kapsuła Wiecznościowców

League of Legends Sezon 13 Przeróbka Jaxa

Bez względu na to, jakie statystyki mogą ci powiedzieć, trudno jest zobaczyć, jak przerobiony, ulepszony lub zaktualizowany bohater będzie sobie radził bez kilku testów. W rezultacie górna linia (a czasami także dżungla) będzie roi się od graczy Jax.

Za każdym razem, gdy bohater jest przerabiany w jakimkolwiek charakterze, jego wskaźnik odtwarzania zwykle rośnie, ponieważ nowi gracze testują nowe wykopaliska, a staruszkowie dokonują poprawek w niezawodnym typie. Jax był popularny od czasu swojej premiery ze względu na hiperskalowanie w późnej fazie gry i barwną osobowość, a przez ostatnią dekadę od dawna był ulubieńcem wielu zawodowych górnych. Wydedukowanie, czy jego aktualizacja spowoduje, że będzie lepszy, czy gorszy, zajmie trochę czasu, więc spodziewajcie się, że arcymistrz w walce będzie na Summoner’s Rift znacznie częściej niż w ostatnich łatkach z 13.1.

Meta sezonu 13: Liga Jak’Sho

Przedsezon League of Legends jest ważny, aby gracze zaaklimatyzowali się ze zmianami w grze, ale dla zespołu Riot ds. równowagi ważne jest również zebranie danych i opinii od graczy na temat kondycji obecnego stanu gry. Powrót Różdżki Wieków wyrzucił bohaterów takich jak Swain do stratosfery w tym przedsezonie, ale ten przedmiot – podobnie jak jego inny partner w budowaniu Katalizatora Eonów – Maska Otchłani – zostanie ulepszony w 13.1.

Jednak w nowej łatce nie zostaje poruszony Jak’Sho, Protean.

Zaprojektowana jako przedmiot dla obrońców, moc Jak’Sho na Summoner’s Rift doprowadziła wielu graczy do wprowadzenia innowacji, opierając się na bohaterach walczących w zwarciu, odnosząc wielki sukces ze względu na użyteczność, jaką oferuje ten przedmiot. Niektórzy gracze z wysokopoziomowej kolejki solo w Korei Południowej budują nawet ten przedmiot na Ezrealu – w ogóle nie jest to bohater walczący w zwarciu, nie mówiąc już o obrońcy.

Co zaskakujące, Jak’Sho pozostało nietknięte w patchu 13.1, więc jeśli nie zostaną ogłoszone zmiany w ostatniej chwili dotyczące tego przedmiotu, spodziewajcie się, że jego 70% przedsezonowe tempo tworzenia nie zmieni się aż tak bardzo od 11 stycznia.Źródło : https://hard-drive.net/league-of-legends/league-of-legends-when-does-2023-season-13-of-lol-start/