ostaci w porządku. Jej seksualność została ujawniona w opowiadaniu Piskliwe Głosy.

Postacie LGBTQ+ w grze Liga Legend | Varus, Neeko, Diana, Leona, Vi…

Każda postać LGBTQ+ w grze Liga Legend

Liga Legend jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier na świecie, z niezwykle rozbudowaną listą grywalnych legend i coraz większą liczbą gier typu spin-off, które wprowadzają więcej szczegółów na temat historii i postaci ze świata Runeterry.

Ponieważ dowiedzieliśmy się o nich więcej Liga Legend ujawniono, że kilka z nich identyfikuje się ze spektrum LGBTQ+. Przy tak dużej ich liczbie ma to sens statystycznie.

Varus/Valmar i Kai – wesoły

Varus jest w rzeczywistości produktem dwóch żołnierzy, Valmara i Kaia, przypadkowo łączących swoje ciała z duchem starożytnego Darkina. Kai został śmiertelnie ranny w bitwie i zdesperowany, by ocalić swoją ukochaną, Valmar wrzucił ich oboje do magicznej studni w nadziei, że to uratuje Kaia. Zamiast tego okazało się, że studnia była więzieniem ducha Darkina, który zabrał ciała obu mężczyzn i połączył je ze swoim duchem, by stać się fizycznym wcieleniem zemsty, Varusem. Ta kreacja jest szczegółowo opisana w teledysku „As We Fall”.

Neeko – lesbijka

Neeko była League of Legends pierwszy otwarcie homoseksualny mistrz. Neeko pochodzi z dawno zaginionego plemienia Vastajów, chimerycznej rasy ludzi, którzy są humanoidami o cechach zwierzęcych. Neeko jest podobna do kameleona i może zmieniać swój wygląd, pożyczając wygląd innej osoby.

Rell – biseksualny/panseksualny

Rell jest młodą kobietą obdarzoną rodzajem magii, jakiego nie widziano od wieków: manipulacją metalem. Ma kilka linii głosowych, które są flirtujące lub spragnione z Bohaterami płci męskiej i żeńskiej, co wskazuje, że identyfikuje się jako bi lub panseksualna.

Diana – lesbijka

Diana jest wybranym aspektem mocy księżyca i dlatego służy jako część religii Lunari. Dorastała na Górze Targon, gdzie była bliskimi przyjaciółkami, a ostatecznie kochankami innej Czempionki, Leony. Ich historia jest rozwinięta w opowiadaniu „Rise With Me”.

Leona – lesbijka

Podobnie jak Diana, Leona dorastała na Górze Targon. Ona i Diana wyraziły swoje romantyczne zainteresowanie sobą podczas Święta Beznocy i zostały kochankami. Leona była faktycznie obecna, kiedy Diana została wybrana jako Aspekt Księżyca i pobiegła w jej stronę. To wtedy sama została wybrana jako Aspekt, ale zamiast tego dla słońca, stawiając ją bezpośrednio przeciwko temu, którego kochała.

Nami – Biseksualna i poliamoryczna

Nami jest Vastają oceanu i Władczynią Przypływów plemienia Marai. Jest w poliamorycznym związku z dwoma innymi Vastajami, Loto, mężczyzną i Tamą, kobietą.

Groby – wesoły

Malcolm Graves to łobuz, który nauczył się walczyć i kraść, dorastając w zaułkach Bilgewater. Jego seksualność została potwierdzona w opowiadaniu „Chłopcy i Bombolini”.

Twisted Fate – panseksualny

Tobias Felix, znany również jako Twisted Fate, to karciarz i oszust, którego seksualność została potwierdzona w opowiadaniu „Chłopcy i Bombolini”.

K’Sante – wesoły

K’Sante jest wielkim wojownikiem Nazumah, który romantycznie interesował się Tope. Jego seksualność została potwierdzona w „The Pride of Nazumah” i „Everything We Should Have Said”.

Nidalee – Queer

Nidalee zaczęła zaciekle chronić swoje terytorium po tym, jak jej przybrana matka została zabita przez kłusowników polujących na trofea. W pewnym momencie swojego pobytu w dżungli poznała inną zmiennokształtną Neeko i ta dwójka nawiązała romantyczny związek.

Vi – lesbijka

Vi jest byłą przestępczynią, która teraz współpracuje ze Strażnikami w Piltover, aby pomóc w utrzymaniu p