Poszukiwacz magów: historia League of Legends – nowa gra Riot Forge

Najnowsza gra Riot Forge, Poszukiwacz magów: historia League of Legends

Poszukiwacz magów to bijatyka o monarchii, magii i rewolucji. Działa dobrze jako samodzielne doświadczenie; każdy, kto kiedykolwiek parał się gatunkiem fantasy, rozpozna w nim przedstawienia przerażających smoków i bandy szlachetnych buntowników. Ale dla Liga Legend Fani, Poszukiwacz magów to absolutna skarbnica wiedzy, która rozwiązuje zmęczone wątki fabularne i tworzy nowe, błyskotliwe tajemnice.

„Po wydaniu naszej pierwszej gry Księżycowiec, najwyraźniej niektórzy ludzie w Riot grali w to całkiem sporo” – mówi Javi Gimenez, współzałożyciel i dyrektor generalny dewelopera Digital Sun, w rozmowie z Polygon.

Riot zachęcił Digital Sun do przedstawienia gry Riot Forge w Liga wszechświat. Zespół Digital Sun zaczął szukać bohatera, który mógłby łączyć i dopasowywać umiejętności innych bohaterów — lub być może drużynę z różnymi zestawami umiejętności. Wkrótce po rozpoczęciu burzy mózgów Riot uwolnił Sylasa, demaciańskiego zbuntowanego maga, który kradnie zaklęcia otaczających go czarodziejów.

Poszukiwacz magów była rozwijana przez cztery lata, co oznacza, że ​​Digital Sun było w stanie stworzyć popremierową historię Sylasa w stosunkowo odizolowanej piaskownicy.

Sylas – antybohater

„Sylas stanowi wyzwanie, ponieważ nie jest zwykłym bohaterem — jest antybohaterem. To nie jest miły facet. To dobrze, bo nam wolno robić rzeczy, których zwykły bohater by nie zrobił, ale musimy też bardzo uważać, żeby on tego nie robił zbyt wiele okropnych rzeczy” — mówi Sara Costa, dyrektor ds. projektowania w firmie Digital Sun.

Poszukiwacz magów pokazuje Sylasa takim, jakim był Prawidłowy o Łowcach Magów. Czy ma też rację co do demaciańskiej arystokracji, czy też jest po prostu akceleratorem bez hamulców? Czas pokaże. Wiemy jednak, że Sylas pozostaje antagonistą nawet po wydarzeniach z tej gry, ponieważ film The Warriors rozgrywa się po Poszukiwacz magów.

Demacia i Łowcy Magów

Demacia jest jednym z najstarszych miejsc w Liga Legend fabuła; Pierwotnie był umiejscowiony jako lśniąca średniowieczna monarchia, przeciwieństwo brutalnego zbieractwa czaszek i zabójstw w Noxusie.

Z biegiem lat, gdy tradycja coraz bardziej skupiała się na przedstawianiu różnych odcieni szarości, Demacia straciła nieco ze swojego blasku. Królestwo przekształciło się w miejsce założone jako sanktuarium przed magią, z państwową organizacją poszukiwaczy magów poszukujących niebezpiecznych magów i więziących ich. Poszukiwacze magów są idealnymi złoczyńcami, aby przeciwstawić się antybohaterowi.

„Łowcy magów istnieli, kiedy zaczynaliśmy tworzyć grę, ale Riot nie miał wobec nich wielkich planów — mówi Gimenez. „Więc zaczęliśmy je rozwijać”.

Grupa wprowadzonych w błąd patriotów obejmuje teraz kilka bezwzględnych potworów (metaforycznych), które wykorzystują staromodną alchemię i szaloną naukę do tworzenia potworów (dosłownego rodzaju) w celu „wyleczenia” magii. Poszukiwacze magów pracują również nad manipulowaniem magami, aby uwierzyli, że tylko państwo może kontrolować ich moce.

Konflikty i postacie

Poszukiwacz magów pokazuje, że Liga Legend jest w stanie wywołać interesujące konflikty, a gry Riot Forge potrafią je rozwiązywać na różne sposoby. Zrujnowany Królinny Liga Legend tytuł spinoff z Riot Forge, jest znacznie bardziej spleciony z historią i osią czasu Liga wszechświat.

Poszukiwacz magów to bardziej ograniczona gra, bez planów kontynuacji lub DLC. To uczta na długo Liga fanów, która oferuje wgląd w kilka konkretnych tajemnic w jednym regionie, a teraz wygląda na to, że Demacia wreszcie będzie mogła przejść do nowych i jeszcze bardziej intrygujących konfliktów.

Źródło: Polygon.