Jak śledzić LP według gry w League of Legends


Jak śledzić swój LP w League of Legends

Jeśli grasz w rankingowej League of Legends, League Points, powszechnie znane jako „LP”, są kluczem do twojego przeznaczenia.

Dzieje się tak, ponieważ LP określa, jak blisko lub daleko jesteś do osiągnięcia następnego poziomu lub dywizji rankingowej.

W tym przewodniku dla początkujących dowiemy się, jak śledzić swoje LP na przestrzeni czasu i pomożemy Ci zrozumieć wzloty i upadki wspinaczki rankingowej.

Aby uzyskać dostęp do oferowanych przez nas narzędzi, przejdź do Mobalytics!

Jak działa LP w LoL?

Na poziomie powierzchni LP jest bardzo prosty. Kiedy wygrasz, zdobędziesz PL, a kiedy przegrasz, stracisz PL.

Na ilość zdobywanych lub traconych LP wpływa coś, co nazywa się „MMR” lub rankingiem dobierania graczy, który jest ukrytym rankingiem, który reprezentuje rzeczywistą umiejętność, którą ocenia cię League of Legends.

Dzieje się tak dlatego, że gracz może być lepszy lub gorszy niż jego obecny ranking.

Na przykład gracz z brązu może spędzać dużo czasu na szlifowaniu normalnych meczów lub otrzymywać lekcje, które zwiększają jego poziom umiejętności, gdy nie gra w trybie rankingowym.

Gdy zaczną ponownie grać w rankingu, system MMR Riot może wykryć, że grają na poziomie srebrnym lub złotym, a następnie spowodować wzrost ich LP na grę.

Może się też zdarzyć odwrotna sytuacja. Załóżmy, że jesteś graczem Gold, który robi sobie długą przerwę na kilka miesięcy, a twój rzeczywisty poziom gry spada do poziomu Silver.

Twoja ilość zdobytych PL może się zmniejszyć, a ilość utraconych PL może wzrosnąć.

Ile PL trzeba wspiąć się w League of Legends?

Ilość LP, którą musisz wspiąć się, zależy od rangi, na którą celujesz.

Począwszy od 11. sezonu istnieje dziewięć poziomów: Żelazny, Brązowy, Srebrny, Złoty, Platynowy, Diamentowy, Mistrzowski, Arcymistrzowski i Pretendent.

W przypadku Żelaza do Diamentu istnieją cztery dywizje na każdym poziomie. Na przykład, Żelazo IV to najniższa ranga, jaką możesz osiągnąć, która przechodzi do Żelaza III, Żelaza II, Żelaza I, aż w końcu osiągniesz Brąz IV.

W obrębie poziomu potrzebujesz 100 PL, aby wspiąć się na kolejny poziom. Więc jeśli jesteś Bronze IV, potrzebujesz 100 PL, aby trafić na Bronze III.

Jeśli jednak próbujesz wspiąć się z brązu I na srebro IV, będziesz potrzebować nie tylko 100 PL, ale także wygrania w serii do zwycięstwa pięciu, przy czym do postępu potrzeba co najmniej trzech zwycięstw.

pozycja w rankingu

Ten system obowiązuje, dopóki nie osiągniesz poziomu od Mistrza do Pretendenta. Ponieważ są one znane jako „poziomy wierzchołkowe”, zgromadzisz LP powyżej 100, aby spróbować osiągnąć progi.

Minimalny próg bycia Arcymistrzem to 200 PL, podczas gdy Challenger wymaga 500 PL.

Jednak na każdym serwerze istnieje ograniczona liczba miejsc w zależności od jego wielkości.

Na przykład w NA i UE na każdym serwerze jest 700 arcymistrzów i 300 pretendentów.

Tymczasem Japonia ma 100 slotów Grandmaster i 50 slotów Challenger.

Więc nawet jeśli przekroczyłeś minimalną liczbę PL, musisz znaleźć się na tym górnym progu, aby osiągnąć i utrzymać tę rangę.

Śledź LP według gier za pomocą profilu Mobalytics

Skoro już omówiliśmy, jak działa LP, przyjrzyjmy się, po co tu przyszedłeś – jak śledzić swój LP od gry do gry.

Najpierw przejdź do swojego profilu Mobalytics z imieniem przywoływacza, którego chcesz śledzić.

Przewiń w dół do historii meczów, a w lewym dolnym rogu, pod ikoną swojego bohatera, zobaczysz zdobyte lub przegrane PL podczas tej gry.

Leminem historia meczów LP

Jest to przydatne do śledzenia najnowszych postępów, ale jeśli chcesz uzyskać większy obraz, kliknij kartę Zyski LP.

Spowoduje to wyświetlenie wykresu, który oddala się, pokazując wzloty i upadki twojej wspinaczki na różnych poziomach rankingowych.

Możesz nawet filtrować według określonej łatki, roli lub bohatera.

leminem LP zyskuje tab

Po najechaniu kursorem w dowolne miejsce na wykresie zobaczysz szczegóły dotyczące tego momentu, w którym zdobyte lub utracone LP, rangi w danym momencie, wraz ze statystykami, takimi jak KDA, CS, udział w zabójstwach i wynik wizji.

Klikając na ten mecz, zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do jego Post Game.

leminem szczegóły meczu

Jeśli więc kiedykolwiek zechcesz powrócić do konkretnej dobrej lub złej passy, ​​możesz łatwo zobaczyć szczegóły swoich gier, aby spróbować powtórzyć swój sukces lub uniknąć tego, co poszło nie tak.

Jeśli uważasz, że jesteś „utrudniony” i nie możesz wspiąć się przez płaskowyż, rozważ wypróbowanie tego.

Myśli zamykające

To wszystko na razie, mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny.

Więc na co czekasz?

Wracaj tam i osiągaj swoje cele rankingowe!

Aby zobaczyć zyski PL według gry i wykresu PL, po prostu przejdź do profilu Mobalytics.Source : https://mobalytics.gg/blog/lol-how-to-track-lp-by-game/