Jak połączyć konto Garena League of Legends z serwerem Riot Games SEA: kompletny przewodnik krok po kroku


Jak zbliża się czas pożegnania Gareny, oto jak połączyć swoje konto z nowym serwerem Riot SEA dla League of Legends.

Riot SEA staje się oficjalnym serwerem League of Legends, jak ogłoszono jakiś czas temu. Dodanie serwera SEA do oficjalnej listy serwerów było od lat postulowane przez graczy. Teraz, gdy w końcu to się dzieje, niektórzy gracze cieszą się, że SEA wchodzi pod oficjalny parasol serwera.

Będzie to jednak proces przejściowy. Riot obiecał wydarzenia powitalne i tym podobne dla wszystkich przechodzących graczy. Serwer zapowiada się na nowy początek dla graczy w nowszym, ale znajomym otoczeniu. Nasze postępy w poziomach i posiadanych przedmiotach kosmetycznych itp. zostaną przeniesione.

Ponieważ serwer zostanie uruchomiony na początku stycznia 2023 r., czekamy na doświadczenia, które przygotuje dla nas Riot. Wcześniej Riot stworzył system transferu postępów z naszego konta Garena i powiązania go z kontem Riot. Oto przewodnik, jak to zrobić i co jest przenoszone.

Czytaj więcej: Riot ponownie zmienia dżunglę w patchu 12.23

Proces migracji

Aby rozpocząć proces migracji konta Garena, musisz sprawdzić uprawnienia swoich kont Garena i Riot, a następnie rozpocząć migrację.

Sprawdzanie kont pod kątem uprawnień

Weryfikacja uprawnień określa, czy Twoje konta kwalifikują się do migracji. Trzeba coś sprawdzić na obu kontach. Oto następujące kontrole.

Konto Garena z progresją

Aby przenieść konto, musisz mieć pewne postępy w Garenie dla League of Legends. Jeśli nie ma postępu, to naprawdę nie ma czego przenosić. Postępy obejmują maestrię bohaterów, poziomy rankingowe itp. Jest to pierwsza kontrola przed rozpoczęciem procesu migracji.

Sprawdzanie regionu i odłamka dla konta Garena League

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie, w jakim regionie znajduje się Twoje konto Garena League. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Źródło obrazu: Garena
 1. Otwórz swojego klienta Garena
 2. Przejdź do ustawień w prawym górnym rogu klienta, jak pokazano na obrazku po prawej stronie.
 3. Przejdź do zarządzania kontem, gdzie możesz zobaczyć swój region i lokalizację. Jest tak, jak pokazano poniżej.
Sprawdzanie regionu i odłamka dla konta Garena League
Źródło obrazu: Garena

Na powyższym obrazku znajdują się dwie ważne informacje. Jednym z nich jest region, w którym znajduje się konto; drugi to miejsce, w którym znajduje się twój adres IP. Na powyższym obrazku regionem konta jest Singapur, który zostanie uznany za odłamek podczas przenoszenia na konto Riot. Twój region na podstawie adresu IP zostanie uznany za Twój region.

Warto zauważyć, że shard i region są różne, a shard jest głównym kryterium sprawdzanym pod kątem uprawnień do przeniesienia konta.

Sprawdzanie regionu i fragmentu istniejącego konta Riot

Następnie należy sprawdzić konto Riot, którego chcesz użyć do migracji. Jeśli jest to istniejące konto Riot, musi pasować do czerep twoje konto Garena jest włączone. Jak wspomniano powyżej w przykładzie, fragmentem kont Garena i Riot musi być Singapur. Nowo utworzone konta Riot na potrzeby procesu migracji zostaną automatycznie przełączone na dany fragment.

Aby sprawdzić region swojego konta Riot, wykonaj poniższe czynności. Aby wyjaśnić, ten proces jest wymagany tylko wtedy, gdy masz już konto Riot, na które chcesz dokonać transferu.

 1. Zaloguj się do konta League, z którym chcesz się połączyć.
 2. Przejdź do zakładki Dane osobowe po lewej stronie.
 3. Fragment konta jest oparty na regionie zamieszkania w momencie tworzenia konta. Poniższy obraz przedstawia przykładowy wygląd karty danych osobowych.

Jeśli region twojego istniejącego konta Riot nie pasuje do fragmentu konta Garena, nie kwalifikuje się do przeniesienia. Nowo utworzone konta pozwolą ominąć ten proceswięc możesz utworzyć nowe konto, aby przenieść swoje postępy z konta Garena.

Riot nie zezwolił na przeniesienie do lub z konta SEA w najbliższej przyszłości, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie nowego konta Riot.

Jak połączyć konta po potwierdzeniu uprawnień

Po określeniu kwalifikowalności swoich kont lub utworzeniu nowego konta Riot na potrzeby procesu migracji, wykonaj poniższe czynności. Należy zwrócić uwagę na jedną ważną rzecz, Łączenie kont nie jest odwracalnewięc zastanów się dwa razy, zanim potwierdzisz.

 1. Pamiętaj, aby sprawdzić kwalifikowalność.
 2. Przejdź do mikrowitryny połączonego konta.
 3. Kliknij przycisk rozpoczęcia łączenia na mikrowitrynie. Spowoduje to otwarcie strony umożliwiającej zalogowanie się na konto Garena.
 4. Zaloguj się do swojego konta Garena.
 5. Po zalogowaniu strona poprosi Cię o zalogowanie się na wybrane konto Riot lub utworzenie nowego.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby potwierdzić połączenie.
 7. Ostatecznie strona poprosi o potwierdzenie rozpoczęcia procesu łączenia. Po połączeniu konta są powiązane. Pokaże, jakie zmiany zostaną wprowadzone.
 8. Jeśli wszystko wygląda dobrze, naciśnij Połącz konta, aby połączyć konta.

W ten sposób Twoje konta są połączone i są gotowe na styczniową premierę.

Co zostanie przeniesione?

To kolejna rozmowa, aby zapytać o to, co zostanie przelane na konto. Riot stworzył całą stronę, aby pokazać, co zostanie przeniesione, a co nie. Krótko mówiąc, twoje przedmioty kosmetyczne, nazwa konta, specjalizacje itp. zostaną przeniesione, podczas gdy MMR i ELO nie. Dla większości graczy będzie to czysty start. W ten sposób wszystkie rodzaje postępów w misjach i przepustkach bitewnych oraz rankingowy MMR zostaną zresetowane.Źródło : https://gameriv.com/how-to-link-garena-league-of-legends-account-to-riot-games-sea-server-a-complete-step-by-step-guide/