Jak grać w League of Legends z kontrolerem?


League of Legends to gra, która większość swojego istnienia spędziła wyłącznie na platformie PC. Jest to naturalne, ponieważ cały gatunek MOBA powstał na PC na początku 2000 roku.

Jako jeden z bezpośrednich następców oryginalnego MOBA DOTA, dominuje na rynku komputerów PC od ponad dekady. Oczywiście, dążąc do rozszerzenia swojego stale rosnącego globalnego imperium, League of Legends ukazało się również na popularnym rynku mobilnym.

Chociaż to nie jest dokładnie to prawdziwy Doświadczenie League of Legends, to doskonała alternatywa dla osób, które albo nie posiadają, albo nie wolą gry na PC.

Poza tym na przestrzeni lat pojawiło się wiele szalonych sposobów grania w League of Legends. Baza graczy bez wątpienia była kreatywna podczas tej dziesięcioletniej podróży, od zabawy nogami po grę z zestawem bananów.

Jednym ze sposobów, który najbardziej interesuje ludzi, jest kontroler.

Konsole są obok PC i urządzeń mobilnych najważniejszym rynkiem gier, a ich kontrolery są równie popularne, jeśli nie bardziej. Konsekwentnie przekraczając platformy, kontrolery gier są jednymi z najlepszych narzędzi do grania w gry wideo.

W tym artykule omówimy, jak grać w League za pomocą kontrolera i nie tylko. Jak zawsze, w LeagueFeed lubimy zagłębiać się we wszystkie tematy, które przychodzą nam do głowy.

Nie jesteśmy fanami dosadnych odpowiedzi, dlatego omówimy również, dlaczego powinieneś lub nie powinieneś bawić się kontrolerem i innymi powiązanymi rzeczami.

Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Przeczytaj także: Jak naprawić problem LoL z innym wystąpieniem programu uruchamiającego?

Czy League nadaje się do kontrolera?

Mówiąc prościej – nie, League of Legends nie jest grą przystosowaną do rozgrywki na kontrolerze.

Został zaprojektowany i pozostaje komputerem do gier na PC. Zwykła kombinacja myszy i klawiatury to najlepszy sposób na granie w tę grę i prawdopodobnie jedyny realny sposób.

Jeśli skrzyżowasz miecze z kontrolerem przeciwko graczowi, który jest biegły w kombinacji myszy i klawiatury, jesteś skazany na przegraną. Właściwie to dość żenujące.

Dlatego nie polecam grać w tę grę z kontrolerem. Jednak dla tych, którzy nadal chcieliby to zrobić, za chwilę omówimy instrukcje. Musisz jednak czytać dalej.

Dlaczego chcesz grać w Lol z kontrolerem

League of Legends może i stanie się nieaktualne po zbyt długiej rozgrywce. Ludzie zawsze uwielbiają szukać nowych sposobów doświadczania znajomych treści. Dlatego warto rozważyć alternatywne sposoby gry w League of Legends.

Kontroler to tylko jeden ze sposobów na zrobienie tego. Poprzez kilka ekstremalnych przykładów inni gracze zaczęli grać w tę grę w niewyobrażalny sposób.

Kreatywność z tym może być źródłem świetnej zabawy. Jednak to również szybko się zestarzeje i będziesz chciał wrócić do zwykłego. Pamiętaj też, że ludzie, z którymi grasz, będą szalenie zirytowani tym, że to robisz.

Rujnowanie gry dla wszystkich innych tylko po to, by się zabawić, nie jest sportową rzeczą. Dlatego powinieneś rozważyć te alternatywne podejścia do rozgrywki tylko wtedy, gdy masz czterech innych przyjaciół, którzy dołączą do ciebie w przygodzie.

Najlepiej jest trzymać te eksperymenty w grupie znajomych, ponieważ unikniesz zrujnowania gry dla wszystkich innych i prawdopodobnie nawet będziesz się dobrze bawić.

Przeczytaj także: Dystrybucja rang w kolejce League of Legends Flex

Jak grać z kontrolerem?

Sprawienie, by wszystko działało, będzie wymagało sporo wysiłku. League of Legends i jakakolwiek inna gra przeznaczona na komputery PC nie będzie bezpośrednio zaprojektowana do rozgrywki na kontrolerze.

Gry tego rodzaju po prostu nie są do tego przeznaczone. Więc przejdźmy do tego.

Po pierwsze, będziesz musiał posiadać kontroler. Na potrzeby tego przewodnika jako podstawy użyjemy kontrolera XBOX 360. Jeśli dostaniesz inny kontroler, wszystko tutaj powinien dobrze pracować. Jednak odchylenia mogą się zdarzyć, jeśli zapuszczasz się na jakieś zacienione tereny osób trzecich.

Po drugie, będziesz musiał pobrać wymagane sterowniki dla swojego kontrolera. Kontroler konsoli Xbox 360 powinien zostać automatycznie zainstalowany na twoim urządzeniu jak produkt Microsoft. Aby mieć pewność, odwiedź stronę pomocy technicznej Xbox.

Po pomyślnym podłączeniu kontrolera do komputera możesz przejść do faktycznego wykorzystania go w grze. Odbywa się to poprzez pobranie JoyToKey – Pobierz najnowszą oficjalną wersję, program stworzony do mapowania wejść joysticka i przekształcania ich w wejścia klawiatury.

Ostatnim krokiem jest stworzenie kontrolek. Możesz wyszukiwać w Internecie pliki CFG i ustawienia wprowadzone przez innych graczy. Należy pamiętać, że jest to stosunkowo niszowe i nigdzie nie można znaleźć wielu opcji. Nawet te, które są, mogą pochodzić z dawnych czasów i już nie pracować.

Skonfiguruj sterowanie tak, jak chcesz i upewnij się, że rozumiesz je najlepiej, jak potrafisz. Przyzwyczajenie się do tej nowej formy gry w League może być trudne, ponieważ symulacja klawiatury za pomocą kontrolera nie jest taka prosta. Trochę się to komplikuje, ale jesteś całkiem gotowy, jeśli możesz to obejść.

I tak powinno być. Problemy mogą się pojawić, ponieważ gra nie obsługuje natywnie kontrolera. W każdej grze tego typu, nie tylko MOBA, ustawienie kontrolera to ból, który szczerze mówiąc nie jest nawet wart zachodu. Ale jest przewodnik, jeśli naprawdę chcesz grać w League za pomocą kontrolera.

Wniosek

Gracze zawsze szukają nowego, szalonego sposobu gry w League of Legends. Chcą poczuć dreszczyk emocji, który robili lata temu, kiedy po raz pierwszy zaczęli grać w tę grę. Jednak granie z kontrolerem lub robienie jakiejkolwiek innej alternatywy i szalonego wyczynu nie jest tak naprawdę sposobem na zrobienie tego. Chcę myśleć, że najlepszym sposobem na poznanie gry na nowo jest poznanie nowych czempionów, mechaniki itp., których zwykle byś nie wybrał.

Albo to, albo po prostu znajdź już nową cholerną grę. Jest tak wiele, które nie wymagają trudu zarządzania kontrolerem w ten sposób. Szczerze mówiąc, nie ma sensu poświęcać tyle czasu i wysiłku, aby to zadziałało, gdy po prostu nie jest do tego stworzone.

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla was pouczający i przyjemny do czytania. Życzę wam wszystkiego najlepszego na Summoner’s Rift!Źródło : https://leaguefeed.net/how-to-play-league-of-legends-with-controller/