Jak GAM Esports stał się najbardziej utytułowaną drużyną League of Legends w Wietnamie


Dominacja czerni i żółci.

Od czasu premiery w 2009 roku League of Legends stało się jednym z największych tytułów e-sportowych na świecie. Jednak gra trafiła do Wietnamu dopiero w sierpniu 2012 roku, kiedy została wydana z zamkniętą wersją beta.

Dziś wietnamska popularność League of Legends eksplodowała. Region otrzymał własną ligę Vietnam Championship Series (VCS) w 2018 roku, zapewniając zwycięzcy bezpośrednią drogę do największych międzynarodowych wydarzeń.

Wietnam już zapowiadał się obiecująco w Garena Premier League (GPL) w 2012 roku z Saigon Jokers. Przez pięć lat Saigon Jokers byli jedynymi przedstawicielami regionu w mistrzostwach na koniec sezonu, przynajmniej do czasu, gdy Gigabyte Marines (później przemianowani na GAM Esports) weszli na Rift w 2017 roku.

Od tego czasu czarno-żółta drużyna stała się jedną z najlepszych drużyn w VCS. Pod względem osiągnięć i doświadczenia żadna inna nazwa w kraju nie może się równać.Od Tt Miracle Boba do GAM Esports

Utworzona w 2014 roku jako Tt Miracle Boba, GAM Esports jest obecnie najbardziej utytułowaną drużyną w Wietnamie, z sześcioma tytułami VCS i dwoma tytułami mistrzowskimi GPL. Drużyna jest również stałym bywalcem zawodów Riot Games, często reprezentując krainę Ascending Dragon na światowej scenie.

Jeden z najbardziej pamiętnych występów zespołu miał miejsce podczas Mid-Season Invitational 2017. Prowadzeni przez dżunglera Đỗ „Levi” Duy Khánha, wspierają Trầna „Archie” Minh Nhựt i Trầna „Optimus” Văn Cường, ówczesny Gigabyte Marines pod wrażeniem na MSI 2017 , kończąc na zacnym szóstym miejscu.

W 2021 roku Levi i jego koledzy z drużyny nadal dominowali w Wietnamie, wygrywając mistrzostwa sezonu regularnego i kwalifikując się do Mistrzostw. Niestety, ograniczenia w podróżach na COVID-19 oznaczałyby, że nie będą mogli podróżować do Reykjaviku na Islandii, omijając największe wydarzenie w e-sporcie League of Legends.

Kiedy nadszedł MSI 2022, drużyna musiała przegapić kolejny międzynarodowy turniej. 31. Igrzyska Azji Południowo-Wschodniej odbyły się w tym samym okresie w Wietnamie, a GAM pomagał ich krajowi sprowadzić złoty medal do domu.

GAM Esports na 31. Igrzyskach SEA w Hanoi w Wietnamie
Źródło: GAM Esports

GAM pokazał całkowitą dominację na Igrzyskach SEA, bezbłędnie przechodząc od fazy grupowej do fazy pucharowej. W wielkim finale przeciwko Filipinom drużyna wietnamska przeszła do czystego wyniku 3:0, ugruntowując swoją pozycję najsilniejszej drużyny w Azji Południowo-Wschodniej.

Idąc dalej, GAM stara się utorować drogę e-sportowi, aby osiągnąć wyższy poziom w Wietnamie i regionie. Ale do tego potrzebują odpowiedniego wsparcia w niezwykle konkurencyjnym środowisku.

Amerykańska organizacja NRG, uznana przez Forbes za jedną z 10 najcenniejszych organizacji e-sportowych w 2020 roku, połączyła siły z wietnamską firmą lifestylową i rozrywkową CMG.Asia, tworząc NRG Asia. W 2021 roku przejęli GAM Esports, aby rozwijać i rozwijać swój rynek w Wietnamie.

Ich celem jest wyniesienie GAM Esports do pozycji kultowego zespołu, podobnego do takich jak T1, TSM czy Cloud9. Jednocześnie chcą promować rozwój e-sportu w Wietnamie i Azji Południowo-Wschodniej.

GAM Esports na 31. Igrzyskach SEA w Hanoi w Wietnamie
Źródło: GAM Esports

Część procesu obejmuje zapewnienie graczom lepszego wsparcia i infrastruktury. NRG Asia przerobiła środowisko treningowe GAM, od swojego domu gier i sprzętu treningowego po harmonogram zespołu.

Ale według dyrektora generalnego TK Nguyena, partnerstwo nie ogranicza się tylko do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego graczy. Esports to cały ekosystem, a GAM będzie musiał również podnieść swój profil poprzez treści w mediach społecznościowych i wydarzenia dla fanów.

Przyszłość e-sportu w Wietnamie rysuje się w jasnych barwach, a GAM jest częścią awangardy prowadzącej nowe pokolenie graczy.


To zostało przetłumaczone z oryginalnego wietnamskiego artykułu Phuong Thao.

Śledź ONE Esports na Facebooku, aby uzyskać więcej informacji i aktualizacji SEA Games.

CZYTAJ WIĘCEJ: Złoty medal Wietnamu na 31. Igrzyskach SEA oznacza więcej niż myślisz

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=DF093D9589E34EBF8E371EE3DEE24C58&url=https%3A%2F%2Fwww.oneesports.gg%2Fleague-of-legends%2Fgam-esports-rise-lol-vietnam%2F&c=16301440366414720326&mkt=fr-fr