Ilu bohaterów jest w League of Legends?


Prawie 13 lat po pierwszym wydaniu, League of Legends nadal jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, utrzymując bazę graczy liczącą miliony graczy każdego miesiąca. MOBA otrzymuje spójne aktualizacje od dewelopera Riot Games, dzięki czemu zawsze jest coś nowego do odkrycia.

Co kilka miesięcy Riot dokucza wypuszczeniu do gry nowej postaci, znanej jako czempion. Każdy bohater ma wiele różnych umiejętności i ma być odgrywany w określonych rolach na mapie Summoner’s Rift. Deweloper wydaje również „przeróbki” dla bohaterów, którzy się słabo postarzali, aktualizując ich efekty wizualne i umiejętności, aby je zmodernizować.

W momencie uruchomienia Liga miał tylko 40 bohaterów, z których wielu zostało z czasem gruntownie zmienionych. Wtedy Riot wypuszczał bohaterów z większą częstotliwością, co szybko prowadziło do nadwyżki bohaterów, z których gracze mogliby wybierać.

Ilu mistrzów jest tam w League of Legends?

Podczas gdy harmonogram wypuszczania bohaterów drastycznie zwolnił do co najmniej pięciu rocznie, teraz w grze jest 160 bohaterów Liga. Większość z tych bohaterów została zaprojektowana i grana na górnej i środkowej alei, gdzie gracze często grają w pojedynkę z przeciwnikami.

Najnowszym dodatkiem do obsady jest Bel’Veth, Cesarzowa Pustki. Jest pierwszą bohaterką Pustki, która została wydana od czasu Kai’Sy w 2018 roku i pierwszą dżunglerką od Viego w 2021 roku.

Kolejna bohaterka, Nilah, Nieskrępowana Radość, zostanie wydana w patchu 12.13 13 lipca jako Liga161. mistrz. Jest nietradycyjnym prowadzącym, który wykorzystuje zaporę ataków wręcz za pomocą swoich biczów i wprowadza nową mechanikę wspólnego doświadczenia na dolnej alei.

Ten artykuł będzie aktualizowany w miarę pojawiania się nowych bohaterów League of Legends.Źródło : https://dotesports.com/league-of-legends/news/how-many-champions-are-there-in-league-of-legends