Hwei zdominował środkową linię w LoL pomimo niskiego wskaźnika wygranych

League of Legends: Hwei, obosieczny mistrz

Na początku grudnia pojawienie się nowego mistrza League of Legends, Hwei, wywołało wiele pytań w społeczności graczy. Miesiąc później stał się jednym z najczęściej granych bohaterów w grze, jednak z ogromną wadą. Rzeczywiście, do aktualizacji 13.24 Hwei ma obecnie współczynnik picków wynoszący 11,7% wśród graczy platynowych i wyższych, z ponad 727 000 meczami na całym świecie w tym rozkładzie rankingowym, według U.GG. Jednakże Wizjoner może pochwalić się także szokującym współczynnikiem wygranych wynoszącym 41%, najniższym spośród wszystkich bohaterów w grze.

Powolna adaptacja

Niektórzy nowi bohaterowie zadebiutowali z niskim współczynnikiem zwycięstw, jak na przykład Naafiri, nienasycony dżungler z Runeterry, który zaczął ze współczynnikiem zwycięstw wynoszącym 40,69%. Miesiąc później znalazła się na szczycie tabeli liderów, mając najwyższy wskaźnik zwycięstw w dwóch różnych rolach, pokazując, jak szybko gracze mogą dostosować się do umiejętności i interakcji na Rift.

Złożoność Hwei

Z drugiej strony Hwei jest znacznie bardziej skomplikowany niż jego poprzednicy, ponieważ jest pierwszym bohaterem w historii League, który ma w swoim zestawie 10 różnych umiejętności. Utalentowany artysta ma trzy księgi zaklęć, każda z trzema różnymi umiejętnościami, a gracze muszą ocenić konkretne sytuacje, aby zdecydować, której umiejętności użyć, a wszystko to w kontekście szybkiego starcia lub starcia w odpowiednim czasie.

Buduje się go jak typowego maga kontroli, z przedmiotami takimi jak Zamęt Liandry’ego, Kapelusz Rabadona i Ognisko Horyzontu, ale wymaga podejmowania wielu różnych decyzji w mgnieniu oka. Na przykład Hwei musi wybrać, czy chce zadawać obrażenia swoim wrogom, pomagać sojusznikom w kontroli tłumu, czy też leczyć i chronić swoich towarzyszy podczas walk drużynowych. Nawet wtedy gracze mogą nie chcieć pełnić pewnych ról niezbędnych do stworzenia drużyny, szczególnie jeśli ich osobisty styl gry nie jest tak elastyczny, jak to konieczne.

Potencjał do wykorzystania

Ostatecznie wewnętrzna moc Hwei nie jest tak naprawdę problemem. Ogólna baza graczy po prostu potrzebuje więcej czasu, aby nauczyć się wykorzystywać swoje umiejętności i maksymalizować swoją skuteczność we wszystkich sytuacjach z wieloma różnymi bohaterami.

Źródło: www.bing.com