Hwei, najczęściej grany środkowy gracz pomimo niskiego współczynnika zwycięstw (patch 13.24)

League of Legends: odszyfrowanie nowego mistrza Hwei

Od czasu przybycia na Summoner’s Rift w grudniu ubiegłego roku podstawowy gracz League of Legends martwi się możliwą mocą nowego mistrza Hwei. Miesiąc później stał się jednym z najczęściej granych mistrzów w grze, jednak z ogromnym minusem.

Alarmujące statystyki

Według U.GG, przy współczynniku selekcji wynoszącym 11,7% wśród graczy na poziomie Platinum i wyższym, Hwei ma na swoim koncie ponad 727 000 meczów na całym świecie. Jednak jego wskaźnik zwycięstw jest alarmujący i wynosi zaledwie 41%, czyli najniższy spośród wszystkich mistrzów w grze.

Trudne początki

Wielu nowych bohaterów miało trudny start z niskim współczynnikiem zwycięstw, jak Naafiri, głodny dżungler z Runeterry, który zaczynał ze współczynnikiem zwycięstw wynoszącym 40,69%. Jednak miesiąc później zdominowała tabelę liderów gry, odnotowując najwyższy wskaźnik wygranych w dwóch różnych rolach.

Złożony mistrz

Hwei jest jednak znacznie bardziej złożony niż jego poprzednicy, ponieważ jest pierwszym bohaterem w historii League of Legends, który ma w swoim zestawie 10 różnych umiejętności. Zawiera trzy grimuary z trzema różnymi umiejętnościami każdy, a gracze muszą ocenić konkretne sytuacje, aby zdecydować, którą umiejętność przywołać, a wszystko to w mgnieniu oka podczas szybkiego spotkania lub w odpowiednim momencie starcia na Szczelinie.

Buduje się go jak klasycznego maga kontroli, z przedmiotami takimi jak Udręka Liandry’ego, Zabójczy Kapelusz Rabadona i Skupienie Horyzontu, ale wiele decyzji trzeba podjąć błyskawicznie. Na przykład Hwei musi wybrać, czy chce zadawać obrażenia swoim wrogom, pomagać sojusznikom w kontroli tłumu, czy też leczyć i chronić swoich towarzyszy podczas walk drużynowych.

Ostatecznie wewnętrzna moc Hwei nie jest tak naprawdę problemem. Baza graczy po prostu potrzebowałaby więcej czasu, aby nauczyć się, jak działają ich umiejętności i jak zmaksymalizować ich skuteczność w każdej sytuacji z wieloma różnymi bohaterami.

Źródło: dotesports.com