Gwiazda LoL Vietnam zostaje właścicielem drużyny e-sportowej

Współwłaściciel Vikings Esports

SofM, którego prawdziwe nazwisko brzmi Le Quang Duy, jest uważany za najlepszego gracza League of Legends (LoL) w Wietnamie. Wraca do gamingu, ale już nie jako zawodnik, a jako współwłaściciel Vikings Esports.

Swoją karierę w LoL-u rozpoczął w Vikings Gaming w 2013 roku. 10 lat później, kiedy zespół zmienił nazwę na Viking Esports, jest teraz współwłaścicielem. Mógłby także pełnić rolę mentora w sztabie trenerskim Vikinga w Lidze Wiosennej Wietnamu w 2024 r.

Doświadczony mentor i coach

Na 19. Igrzyskach Azjatyckich w zeszłym roku Duy, dzięki swojej ogromnej wiedzy i doświadczeniu w grze, spisał się znakomicie w roli głównego trenera wietnamskiej reprezentacji LoL, docierając do półfinału. Został także doradcą wietnamskiej drużyny wielorybów podczas Mistrzostw Świata 2023.

Niedawno osiągnięto porozumienie w sprawie przeniesienia miejsca w sezonie VCS 2024 z Saigon Buffalo Esports do Vikings, co oznacza nową podróż dla Vikings i SofM.

Międzynarodowa podróż

Duy jest powszechnie znany w krajowej i regionalnej społeczności LoL-a ze swoich umiejętności, taktyki i unikalnego stylu gry. W 2016 roku przeniósł się do Chin i rywalizował w lidze LPL dla Snakes Esports (obecnie LNG Esports). Po trzech latach przeniósł się do innego chińskiego zespołu, Suning (obecnie Weibo Gaming).

Z nowym zespołem stał się pierwszym Wietnamczykiem, który dotarł do finału mistrzostw świata, odgrywając ważną rolę w kampanii. Jednak Suning przegrał w finale z koreańską drużyną Damwon Gaming.

Powrót i plotki

W 2022 r. zrobił sobie przerwę w karierze i cały 2023 r. spędził na transmisji na żywo, coachingu i konsultingu. Pod koniec 2023 roku krążyły plotki, że wróci do Chin w League of Legends Pro League jako zawodnik, a nawet główny trener Bilibili Gaming, aby ponownie połączyć się ze swoimi dwoma byłymi kolegami z drużyny Binem i ON. Jednak BLG zdementował te pogłoski.

Źródło: e.vnexpress.net