Groźby śmierci pod adresem Fakera w League of Legends: śledztwo policyjne.

Fakerowi grozi śmierć: sprawa, która szokuje społeczność League of Legends

Niepokojące groźby śmierci wobec gracza Faker

Faker, gwiazda gier League of Legends, spotkał się ostatnio z przerażającymi groźbami śmierci. Zespół Fakera T1 współpracuje obecnie z policją po tym, jak szczegółowe groźby zostały opublikowane na forum internetowym przeciwko koreańskiemu graczowi. Ta sprawa pojawia się w kontekście serii ataków nożem, które ostatnio wstrząsnęły Koreą Południową.

Natychmiastowa reakcja T1 i policji

W obliczu tych gróźb pod adresem ich głównego gracza, T1 potraktował je niezwykle poważnie i natychmiast zaalarmował właściwe władze. Wszczęto dochodzenie w celu zidentyfikowania osób stojących za tymi groźbami śmierci i podjęcia niezbędnych środków w celu zagwarantowania bezpieczeństwa Fakera.

Internetowe publiczne groźby śmierci

Pojawił się post zatytułowany „Jutro udam się do akademika T1, aby odciąć Fakerowi nadgarstek”, jak ujawnił użytkownik Reddit u/HumbleTheorizer. W tej groźbie śmierci opublikowanej na koreańskim forum użytkownik szczegółowo opisał, w jaki sposób planował zabić Fakera, stwierdzając, że pójdzie do akademika T1, aby „odciąć nadgarstek temu draniu bez ojca i ściąć mu głowę za pomocą noża kuchennego. Co ważne, zagrożenie to pojawia się zaledwie tydzień po serii ataków nożem w Korei Południowej, w wyniku których rannych zostało 14 osób.

T1 i LCK poważnie traktują te groźby

T1 i LCK (League of Legends Championship Korea) traktują te zagrożenia bardzo poważnie i już podjęły kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa graczom i fanom. T1 wdrożyło nadzór policyjny w swojej kwaterze głównej, a nawet wydało oficjalne oświadczenie, w którym potępia publiczne groźby online skierowane przeciwko ich weteranowi.

„Potwierdziliśmy, że wczoraj w społecznościach internetowych pojawiły się haniebne komentarze na temat Fakera. Na poziomie drużyny poinformowaliśmy policję i aktywnie podejmujemy działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom. »

Ulepszone zabezpieczenia chroniące graczy i fanów

LCK zdecydowało się również na wzmocnienie bezpieczeństwa swojego kompleksu poprzez dodanie dodatkowych pracowników ochrony wokół budynku. Ponadto przed wejściem na pozostałe mecze play-offów LCK zostaną przeprowadzone bardziej rygorystyczne kontrole fanów. Mimo starań nie udało się jeszcze ustalić sprawcy groźby śmierci, ale policja prowadzi obecnie poszukiwania i śledztwo w celu jego odnalezienia.

źródło: riftfeed.gg