Gracze LoL odkrywają, że Zilean nie otrzymał żadnych większych zmian od sezonu 5, a Riot żartuje.

Sytuacja Zileana w League of Legends

Od czasu premiery ponad dziesięć lat temu League of Legends przeszło wiele zmian, głęboko modyfikując grę, jednak wydaje się, że twórcy i większość graczy zapomnieli o jednym bohaterze: Zilean. Rzeczywiście, jeśli spojrzymy na historię aktualizacji go dotyczących, gracze zauważyli, że Strażnik Czasu nie otrzymał żadnych znaczących zmian od aktualizacji 5.23 opublikowanej 24 listopada 2015 r. W rzeczywistości jedyne zmiany, jakie przeszedł w ciągu ostatnich ośmiu lat to ogólne zmiany wpływające na wszystkich magów i duża aktualizacja wytrzymałości.

Bezruch Zileana

Z wyjątkiem tych zmian, Zilean otrzymał jedynie minimalne zmiany, takie jak zmiany w podstawowym zdrowiu, zbroi i manie, a także różne poprawki błędów i aktualizacje wizualne. Nie wprowadzono żadnych zmian w jego umiejętnościach od 2015 roku, kiedy Riot dodał nowy efekt do swojej umiejętności biernej, dzięki czemu mógł zapewnić kolegom z drużyny więcej doświadczenia w celu awansowania. Wielu innych bohaterów pozostało przed nim, ale Zilean pozostaje jednym z niewielu bohaterów, u których deweloperzy nie zmienili swoich umiejętności przez ostatnie osiem lat.

Reakcja gracza

Sytuacja ta wywołała ostrą reakcję społeczności graczy League of Legends, szczególnie ze strony entuzjastów Zileana. Niektórzy mają nadzieję, że uwaga skupi się wokół ich ulubionego Strażnika Czasu, obawiając się, że Riot może w końcu wprowadzić drastyczne zmiany, które osłabią mistrza. Inni jednak uważają, że Zilean nie potrzebuje żadnych zmian, gdyż w rękach doświadczonych graczy może stać się potężny i przejąć kontrolę nad rozgrywkami.

Wydajność Zileana w obecnej meta

Według strony statystycznej League U.GG, w obecnej meta Zilean nadal może pochwalić się przyzwoitym współczynnikiem gry wśród wspierających, ze współczynnikiem zwycięstw wynoszącym 51% w ponad 39 000 gier na poziomach Platinum i wyższych. Być może nie jest najpopularniejszym wyborem do wsparcia, ale Zilean może poświęcić trochę czasu na kradzież Twojego Elo, jeśli napotkasz potężnego zwolennika.

Źródło: www.bing.com