Gracze League of Legends bojkotują skórkę Ahri za 500 dolarów.

Gracze League of Legends kontynuują próbę wymuszonego bojkotu przedmiotu kosmetycznego o wartości 500 dolarów, banując bohatera, dla którego jest on dostępny. Signature Ahri to wyjątkowo elegancka skórka, zaprojektowana dla upamiętnienia wielkiego e-sportu League of Legends, Fakera. Problem w tym, że najbardziej wyszukana wersja kosztuje 500 dolarów, a gracze nie są zadowoleni z potencjalnej równi pochyłej, jaką Riot może zejść na dół. Problem polega na tym, że jeśli teraz jest skłonny pobrać taką kwotę, z radością zrobi to ponownie w przyszłości, wyzyskując społeczność w celu uzyskania coraz większych sum pieniędzy.

Bojkot Ahri i zwiększenie liczby banów

Nawet gdy skórka została ogłoszona, gracze wyrazili zamiar uniemożliwienia osobom, które ją kupiły, korzystania z niej, celowo zakazując Ahri we wszystkich grach. Teraz, gdy skórka jest już dostępna (a główny programista Andrei Van Roon wzbudził dalsze kontrowersje, wyjaśniając, że nie ma takich planów wycofania), dotrzymali obietnicy: wskaźnik banów Ahri eksplodował, niemal podwajając się z dnia na dzień w niektórych obszarach.

Jest mało prawdopodobne, aby wzrost ten utrzymał się długo. Kiedy twoja drużyna ma tylko pięć banów do wykorzystania, użycie jednego do skrzywdzenia graczy, którzy mogą nawet nie być w twojej grze, jest trochę marnotrawstwem i ostatecznie częstotliwość banów Ahri prawdopodobnie wróci do normy. Mimo to zabawne jest, że członkowie społeczności, którzy wyrażali obawy, podtrzymali swoją groźbę, mimo że raporty sugerują, że zdecydowana większość tych zakazów pochodzi z regionów zachodnich, a nie z rynków chińskiego i koreańskiego, które wydają się bardziej skłonne do kupowania skórki w pierwsze miejsce.

Arcane i koniec sezonu 2

W innym miejscu ekosystemu League of Legends Arcane żegna się z końcem drugiego sezonu – ale fani już snują teorie na temat tego, co będzie dalej.

https://www.youtube.com/watch?v=VIDEO_ID

Źródło: www.bing.com