Gkids nabywa światowe prawa do pierwszego sezonu Arcane, popularnego serialu animowanego inspirowanego League of Legends.

Nabycie praw na całym świecie (z wyłączeniem Chin) do pierwszego sezonu popularnego serialu animowanego Arcane przez Gkids stanowi ważny kamień milowy. Seria, opracowana przez studio gier Riot Games z Los Angeles we współpracy z francuską firmą animacyjną Fortiche Production, jest adaptacją popularnej gry online dla wielu graczy League of Legends. Nawiązując do początków bohaterów Vi i Jinx, Arcane zanurza widzów w walkę o władzę pomiędzy utopijnym miastem Piltover a uciskanym podziemnym miastem Zaun.

Gkids ogłasza premierę pierwszego sezonu Arcane

Współpracując z międzynarodowymi partnerami, Gkids planuje wypuścić sezon 1 jeszcze w tym roku w różnych formatach, od wersji cyfrowych po wersje premium, w tym ekskluzywną wersję 4K do użytku w domowej rozrywce, a więcej szczegółów wkrótce.

Arcane: natychmiastowy sukces

Serial Arcane odniósł natychmiastowy sukces po premierze w serwisie Netflix w listopadzie 2021 r., zdobywając cztery nagrody Emmy w godzinach największej oglądalności, w tym dla najlepszego serialu animowanego, a także dziewięć nagród Annie, w tym dla najlepszej dojrzałej produkcji telewizyjnej animowanej.

Zapowiedź nadchodzącego sezonu 2

Drugi sezon Arcane, zaplanowany na listopad w serwisie Netflix, będzie prezentowany w Annecy w najbliższą środę podczas sesji Making Of z udziałem głównych twórców z Riot Games i Fortiche Production.

Źródło: www.bing.com