Gen.G zwalnia streamera Mystic po oskarżeniach o napaść na tle seksualnym

Znany streamer League of Legends, Jin „Mystic”, został zwolniony przez Gen.G po tym, jak jego były partner i streamer Yoo Hye-di oskarżył go o napaść na tle seksualnym i przemoc. Oświadczenia koreański streamer złożył 7 września.

Zarzuty wobec Mystica

Zarówno Mystic, jak i Yoo złożyli swoje oświadczenia w języku koreańskim, a dzięki tłumaczeniu dziennikarki e-sportowej Ashley Kanga w społeczności graczy poznano więcej szczegółów zarzutów. W serii postów na X Kang przetłumaczył fragmenty wypowiedzi Yoo.

Jeden z głównych zarzutów dotyczy złego traktowania przez streamerkę partnerki, gdy dowiedziała się o jej ciąży. Sama ciąża odbyła się w wątpliwych okolicznościach, gdyż Yoo pisze, że Mystic, czyli M, jak go nazywają w wypowiedziach, uprawiał seks bez zabezpieczenia bez jej zgody.

Co więcej, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży, była profesjonalistka e-sportu rzekomo zaczęła dystansować się emocjonalnie i pomimo jej protestów zmuszała ją do seksu w czasie ciąży.

W oświadczeniu twierdzi się również, że streamer rzekomo zmuszał ją do seksu, gdy spała, nie raz, ale około siedem razy. Yoo dodaje, że nie przestawał, mimo że płakała i oskarżała go o to, że nie jest dobrym ojcem dla swojego obecnego dziecka.

Yoo twierdzi również, że na jej prośbę zmuszono ją do aborcji, ale mimo to musiała radzić sobie ze wszystkim sama i nie otrzymała żadnego wsparcia ze strony ówczesnego partnera. Oskarża także Jina o zdradzenie jej z innym streamerem, którego nazywa „S”, wkrótce po aborcji.

Czytelnicy powinni zauważyć, że w usuniętym już poście Mystic kategorycznie zaprzeczył częściom stwierdzeń, twierdząc, że nie pamięta reszty. W chwili pisania tego tekstu nie jest jasne, czy toczy się batalia prawna, ale niezależnie od tego jego kariera w Gen.G dobiegła końca.

Źródło: www.sportskeeda.com