Gen.G przetrwało DWG KIA 3-2, aby dostać się do półfinału League of Legends Worlds 2022


Członkowie Gen.G byli zachwyceni zwycięstwem 3-2 w ćwierćfinale. (Zdjęcie: Riot Games)

Dwa południowokoreańskie giganty zmierzyły się w ćwierćfinale Mistrzostw Świata League of Legends w 2022 roku.

Gen.G wyszedł na prowadzenie, eliminując DAMWON Gaming KIA po intensywnej serii 3-2 w niedzielę (23 października), aby przejść do półfinału.

Obie drużyny przez cały rok toczyły rywalizację. Caster League of Legends Korea Championship Maurits „Chronicler” Jan Meeusen powiedział, że obie drużyny zawsze przedłużały swoje pojedynki do pięciu gier, a każda drużyna zawsze starała się znaleźć sposób na przetrwanie kolejnej rundy.

Jednak Gen.G zawsze wyprzedzał DWG KIA, pozwalając im pokonać T1 w historycznym niespokojnym 3-0 podczas letnich finałów LCK, aby zdobyć swój pierwszy w historii tytuł regionalny i stać się pierwszym zalążkiem LCK.

Kościół Chovy uwierzył i został ostatecznie nagrodzony meczem półfinałowym Mistrzostw.  (Zdjęcie: Riot Games)

Kościół Chovy uwierzył i został ostatecznie nagrodzony meczem półfinałowym Mistrzostw. (Zdjęcie: Riot Games)

Wszystkie oczy skierowane były na Jeonga „Chovy” Ji-hoona, który był uważany za jednego z najlepszych środkowych graczy LoL-a. Nigdy nie dotarł do półfinału na Mistrzostwach przed ich meczem z DWG KIA w tym roku. Środkowy zawodnik Gen.G powiedział, że uważa, ponieważ „każdy gracz jest zagrożeniem”.

LCK Champions początkowo porzucili grę na rzecz Royal Never Give Up w fazie grupowej, ale szybko wrócili, dominując w pozostałych meczach przeciwko grupie D i wygrywając z RNG w dogrywce, stając się pierwszym rozstawieniem grupy D.

Z drugiej strony, jako trzecie ziarno LCK, pojawił się mistrz świata 2020 DWG KIA. Jang „Nuguri” Ha-gwon połączył siły z byłymi mistrzami Heo „Showmaker” Su i Kim „Canyon” Geon-bu, aby odzyskać tytuł mistrza świata.

Jednak Showmaker wspomniał przed meczem, że czuje się zagrożony przez środkowego środkowego Gen.G, którego rozgrywanie na środkowej linii jest „idealne” i „jak robot”.

Szybko stając się ulubieńcem tłumu w rozgrywkach, drużyna zajęła drugie miejsce w fazie grupowej, tylko raz przegrywając z JD Gaming w grupie B. DWG KIA przegrała wtedy dogrywkę z letnimi mistrzami League of Legends Pro League (LPL), aby zostać grupą Drugie ziarno B.

Nawet Showmaker część kościoła Chovy.  Uważa, że ​​gra w alei i rozgrywanie Chovy'ego to…

Nawet Showmaker jest częścią kościoła Chovy. Uważa, że ​​gra w alei i rozgrywanie Chovy’ego są „idealne jak robot”. (Zdjęcie: Riot Games)

Pierwsza gra natychmiast poruszyła tłum, a obie drużyny zablokowały nieoczekiwane typy, a Chovy wybrał Ryze poza metą, Park „Ruler” Jae-hyuk zatrzymał się w bez wygranej Miss Fortune na Mistrzostwach, a Canyon debiutował Kayn na Mistrzostwach w tym roku .

Obie drużyny agresywnie najeżdżały obozy w dżungli, angażowały się w starcia drużynowe we wczesnej fazie gry i wybierały drapieżne gry. Chociaż obie drużyny były wyrównane pod względem osiągania celów na mapie, Gen.G przejął przewagę w walkach drużynowych.

Chovy zaskoczył fanów siłą Ryze, zdobywając kolejne Triple Kills. Wybór Miss Fortune dla Rulera był dobrze zsynchronizowany z Yuumi Son „Lehends” Si-woo, co sprawiało, że dolna aleja była ogromnym problemem dla trzeciego rozstawienia LCK w dalszej części gry.

A po 25 minutach i prowadzeniu 17-10 zabójstw Gen.G zniszczył bazę DWG KIA i wygrał pierwszą grę.

Tempo drugiej gry było nieco wolniejsze, z małymi wymianami dokonywanymi na całej mapie i mnóstwem nieudanych zasadzek i potyczek. Jednak gen. G miał przewagę w walce w dole Barona i popchnął dolną linię. Nie mogąc grać na bocznych liniach, DWG KIA zgrupowało się w środkowej części i znalazło okazję do zniszczenia środkowej wieży inhibitora Gen.G.

Chaotyczna walka drużynowa wybuchła ponownie w rzece, gdzie Gen.G początkowo miał przewagę, ale Showmaker odwrócił walkę i pozwolił swojej drużynie na wyeliminowanie trzech przeciwników. Po kolejnych bójkach na środku Gen.G ponownie znalazł lukę na dolnej linii.

Obie drużyny ponownie starły się w dole Barona, prawie dziesiątkując członków obu drużyn i resetując Barona, a Gen.G zyskał przewagę, pomimo odważnych wysiłków DWG KIA. Obie drużyny próbowały ponownie wziąć Barona, a DWG KIA zostało natychmiast ukarane asem po przekroczeniu w walce drużynowej.

To pozwoliło Gen.G zabezpieczyć barona, przemaszerować w dół bazy wroga i zniszczyć Nexus w 42 minuty z przewagą 17-11 zabójstw i doprowadzić swoją drużynę do punktu meczu.

Opierając się o ścianę, DWG KIA wyszło z mety w trzeciej grze, wybierając Swaina na środkowej linii dla Showmaker. Trzecie ziarno LCK zgromadziło hextechowe smoki i zdominowało fazę gry w alei, pomimo prób Gen.G, by powstrzymać Canyona, który nie był w stanie obronić się przed oblężeniem Seo „deokdam” Dae-gila.

Jednak Showmaker umiejętnie wykorzystał wszystkie swoje umiejętności i kombinacje, aby pokonać członków Gen.G w walkach drużynowych, pozwalając swojej drużynie na prawie usunięcie mistrzów LCK z mapy.

DWG KIA zdominował całą mapę i nie pozwolił swoim przeciwnikom na powrót. W ciągu zaledwie 26 minut DWG KIA zniszczył Nexus Gen.G i wygrał trzecią grę, aby rozszerzyć serię.

DWG KIA zmieniło to w czwartej grze, wybierając skład zespołu all-in, umieszczając Showmaker na Le Blanc. Mistrzowie świata 2020 byli agresywni w fazie gry w alei, zabijając cztery osoby w ciągu zaledwie 10 minut. Gen.G próbował dokonywać transakcji, ale zawiódł i nadal pozostawał w tyle, a DWG KIA usuwał każdy cel z mapy.

W walce w smoczej jamie DWG KIA wymazało Gen.G z mapy, umożliwiając im przejęcie Nexusa w ciągu zaledwie 24 minut z przewagą 13-2 zabójstw.

W ostatniej grze z serii DWG KIA ponownie wyszła z mety, a Showmaker wziął swój charakterystyczny wybór Syndra, a Canyon wrócił do Kayna. Tymczasem Gen.G trzymał się tego, co znali najlepiej, czerpiąc komfort z metatypów, takich jak Gnar, Sejuani, Viktor, Lucian i Nami.

Gen.G skoncentrował się na utrzymaniu kontroli nad mapą, mimo że jego przeciwnicy zaczynali zdobywać złotą przewagę. To pozwoliło im kumulować smoki i zmniejszać zdrowie wrogich wież.

DWG KIA nie wycofała się, rozpraszając Gen.G i pozwalając Canyonowi uniemożliwić przeciwnikom zdobycie punktu duszy.

Jednak Gen.G nadal wygrywał walki drużynowe, dopóki Canyon nie znalazł okazji na flankę na środkowej linii, pozwalając swojej drużynie na zamknięcie Chovy’ego, Peanut i Rulera i zajęcie Barona.

DWG KIA kontynuowała walkę z zębami i pazurami, pokonując Peanut po raz kolejny w dżungli, co pozwoliło im wziąć drugiego smoka i trzeciego smoka, aby ponownie przedłużyć grę.

Jednak w ostatecznej walce w dole Barona Peanut zabezpieczył Barona i nadeszła kolej Gen.G, aby usunąć DWG KIA z mapy, a Władca zabił quadra.

A po 44-minutowym slugfest, Gen.G zniszczył bazę DWG KIA i zniszczył Nexusa, aby wygrać piątą grę i całą serię.

Złamane serca, DWG KIA odpada z konkursu na 5-8 miejscu, zabierając do domu 100 125 USD na pocieszenie.

Złamane serce dla Mistrzów Świata 2020, którzy przegrali piąty mecz ćwierćfinału.  (Zdjęcie: Riot Games)

Złamane serce dla Mistrzów Świata 2020, którzy przegrali piąty mecz ćwierćfinału. (Zdjęcie: Riot Games)

Gen.G przechodzi do półfinału, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą w ćwierćfinałowym meczu pomiędzy DRX i EDward Gaming.

Anna jest niezależną pisarką i fotografką. Jest graczem, który uwielbia gry RPG i platformówki, a także maniakiem League of Legends. Jest także miłośniczką jedzenia, która uwielbia filiżankę dobrej czarnej kawy.

Aby uzyskać więcej aktualizacji wiadomości e-sportowych, odwiedź https://yhoo.it/YahooEsportsSEA i sprawdź Yahoo Esports w Azji Południowo-Wschodniej Strona na Facebooku oraz Świergotjak również nasz Kanał o grach w YouTube.Źródło : https://sg.news.yahoo.com/league-of-legends-worlds-2022-gen-g-dwg-kia-053105391.html