League of Legends – 15. rocznica i nowy tryb gry

League of Legends zbliża się do 15. rocznicy

W 2009 roku Riot Games zaskoczył świat, stając się liderem w wyścigu o tytuł „DotA-Clone”. Od tamtej pory League of Legends przeszedł długą drogę, stając się jedną z wiodących franczyz multimedialnych na świecie. Według producenta wykonawczego, Jeremy’ego Lee, wiele rzeczy zmieniło się od tamtej pierwotnej premiery. Dziś wiele największych gier na świecie jest darmowych, finansowanych w całości z elementów kosmetycznych i przepustek bojowych, ale wtedy takie rozwiązanie było niezwykłe.

League of Legends przetrwał na rynku dzięki partnerstwu z graczami. Riot Games słucha ich potrzeb, co pozwala wprowadzać do gry nowe postacie, rozszerzenia oraz poprawki techniczne. Kolejną fazę narracji LoL kształtują gracze, którzy coraz częściej proszą o bardziej zróżnicowaną listę bohaterów.

W ciągu 14 lat League of Legends przeszedł wiele zmian, ale jednym z czynników, który przyczynił się do jego sukcesu, jest trwałość. LoL jest jednym z niewielu tytułów, który przetrwał w świecie gier wielopokoleniowych. Riot Games ma świadomość, że musi utrzymać grę w ruchu, aby przyciągnąć nowych graczy i zadowolić tych, którzy już w nią grają.

Riot Games walczy o to, aby LoL pozostał dla nich ważny. Pomysły na nowe treści i funkcje gry nie zawsze są dobrze przyjmowane przez graczy, ale firma stara się słuchać ich potrzeb. Długoterminowy sukces tych przedsięwzięć zależy od zadowolenia graczy.

„Gracze, którzy kochają League of Legends, mogą angażować się na różne sposoby i myślę, że jest jeszcze więcej możliwości do odkrycia. Zawsze coś jest przedstawiane, zawsze coś jest prototypowane.”

League of Legends zbliża się do swojej 15. rocznicy, a Riot Games planuje wprowadzić nowy tryb gry „2 na 2 na 2 na 2”. Firma również pracuje nad nowymi treściami, które mają wprowadzić nowe pomysły na narrację. Jednak przyszłość gry pozostaje mocno związana z tradycyjnym League of Legends 5 na 5.

Źródło: GamesRadar+