G2 potwierdza swój skład na sezon LEC 2024

Zemsta G2 Esports za rok 2024

Po rozczarowującym zakończeniu roku rywalizacji dywizja League of Legends należąca do G2 Esports planuje zemstę w 2024 r. Mistrzowie LEC potwierdzili skład na przyszły rok w poście w mediach społecznościowych zatytułowanym po prostu „Żegnaj, czapki”, któremu towarzyszy film w którym supergwiazda środkowego zawodnika zwraca się do fanów G2. Film zaskoczył wielu członków społeczności e-sportowej League i skłonił niektórych fanów do przekonania, że ​​kultowa gwiazda odchodzi z organizacji, ale w rzeczywistości był to podstęp.

Pod koniec filmu Caps ujawnił, że poza sezonem wyjeżdża na wakacje i że on i reszta obecnego składu będą to robić ponownie w 2024 r. Dzięki temu G2 nie będzie zbyt zajęty w tym czasie poza sezonem organizacja pozostaje wierna jednemu z najlepszych składów w regionie: BrokeBlade, Yike, Caps, Hans Sama i Mikyx. Przez lata G2 utrzymało solidną reputację na międzynarodowej scenie ligowej. Zespół wyglądał wyjątkowo silnie na koniec finałów sezonu 2023 po pokonaniu Fnatic w zaciętej serii czterech gier.

Przez wielu byli postrzegani jako jedna z niewielu drużyn zdolnych rzucić wyzwanie wschodnim drużynom na Mistrzostwach Świata w 2023 roku i po raz kolejny okrzyknięto ich największą nadzieją Europy. Jednak podczas Mistrzostw G2 dobrze rozpoczęło turniej, odnosząc dwa zwycięstwa przeciwko Dplus KIA i Weibo Gaming. Jednak po tych dwóch zwycięstwach natknęli się na Gen.G w dwóch meczach z rzędu i ponieśli najpoważniejszą porażkę w roku przeciwko czołowej drużynie LCS, NRG Esports.

Po tym ogromnym zamieszaniu dynamika G2 została całkowicie zachwiana, a ich turniejowa passa zakończyła się słabą porażką z Bilibili Gaming. To był imponujący spadek, który zaskoczył zarówno fanów, jak i analityków. Jednak w zespole jasne jest, że wszyscy pragną zemsty na arenie międzynarodowej w 2024 roku.

Źródło: dotesports.com