G2 ogłasza swój pierwszy damski zespół League of Legends


G2 łączy w swoim nowym zespole jednych z najlepszych graczy w Europie.

To jest nowy skład zespołu G2 Hel | © G2 E-sport

G2 Esports szuka sposobu, aby zapobiec kolejnym finałom 0-3 w tym roku na Mistrzostwach, dodając do swojej organizacji drugą drużynę League of Legends – pierwszą całkowicie żeńską drużynę LoL, Hel.

G2 Esports już pokazało, że chce być w czołówce jeśli chodzi o reprezentację kobiet na scenie e-sportowej, podpisując już kilku najlepszych graczy dla swoich żeński zespół Valorant, Gozen. G2 Esports idzie teraz o krok dalej, podpisując swój pierwszy całkowicie żeński zespół do League of Legends.

Nowy zespół nosi nazwę Hel, po bogini śmierci w mitologii nordyckiej. Kiedy ogłaszanie ich nowy skład, G2 wyjaśnił, że jest to kolejny krok w dawaniu każdemu takiej samej możliwości konkurowania na najwyższym poziomie, niezależnie od czyjejś płci. Oto zawodnicy, którzy będą reprezentować nową drużynę G2 Esports, Hel:

  • U góry: Olivia „Lizia” Calistua
  • Dżungla: Agnė ”Karina” Iwaszkiewicze
  • Środek: Alena ”TIFA” Maurer
  • ADC: Maja ”CaltysHenckel
  • Wsparcie: pięć „Colomblbl„Monvoisin

Posiadanie tak dużej organizacji, jak G2 Esport na czele reprezentacji kobiet, jest niezbędne do inspirowania innych dużych zespołów do kontynuacji i tworzenia większej sceny, w której każdy czuje się mile widziany.

Założyciel G2 Esports, Carlos „Ocelote”, powiedział o swoim najnowszym zespole:

W G2 budujemy zespoły i pozyskujemy najlepszych graczy w oparciu o umiejętności, talent i dopasowanie do marki – niezależnie od płci czy orientacji. Chcemy dać wszystkim graczom szansę na realizację swojego potencjału i realizację marzeń. G2 Hel obejmuje jedne z najlepszych zawodniczek na świecie i cieszymy się, że mamy je na pokładzie. Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych drużyn, będą one miały nasze pełne wsparcie i cieszymy się, że pomogą nam wypełnić naszą szafkę większą liczbą trofeów League of Legends. ogłoszony.

Trofeum, o którym mówi Carlos, to GirlGamer Festiwal Oradea dla LoL-a w Europie. Zespół zdobył nagrodę pod swoim dawnym nazwiskiem, Burger Flippers (znajdź mi lepsze imię), a teraz zakwalifikował się do mistrzostw świata GirlGamer.

Mimo że to wspaniałe, że istnieje już konkurs dla kobiet, w którym mogą wziąć udział kobiety, życzymy sobie, aby Riot włożył więcej wysiłku w stworzenie samego oficjalnego konkursu. Mamy już VCT GameChangers w Valorant i byłoby ekscytujące zobaczyć, czy Riot planuje w przyszłości coś podobnego dla LoL-a.

Chcesz wiedzieć więcej o europejskiej scenie LoL? Kasy:

Źródło : https://riftfeed.gg/lol-news/g2-announce-their-first-league-of-legends-womens-team