G2 Esports obiecuje zbudować najlepszą możliwą drużynę League of Legends na 2023 rok


Europejskie drużyny miały bolesny występ na League of Legends Worlds 2022. G2 Esports, jedna z najlepszych drużyn z League of Legends European Championship (LEC), opuściła turniej po rozczarowującym występie w fazie grupowej, gdzie wypadł 1-5 . G2 Esports miało pozornie dobry rok w swoim regionie, gdzie wygrał wiosenny split i został wicemistrzem w lecie, przegrywając z Rogue. Jednak kierownictwo postanowiło teraz wprowadzić zmiany w składzie w okresie poza sezonem, próbując zbudować idealną drużynę na sezon 2023. Raporty już sugerowały, że dwóm gwiazdom G2 Esports pozwolono zbadać swoje opcje.

G2 Esports GM Romain komentuje przyszłość zespołu

Dyrektor generalny G2 Esports League of Legends Romain Bigeard, aby zastanowić się nad występami zespołu na scenie międzynarodowej i opowiedzieć o tym, czego można się spodziewać w przyszłości. Przyznał, że był to rozczarowujący rok dla zachodnich fanów na Mistrzostwach i że zespół pięciu ciężko pracujących graczy LEC z wielkim duchem zespołowym nie wystarczył, aby stanąć do walki z drużynami z League of Legends Pro League (LPL). oraz League of Legends Champions Korea (LCK). Zauważył, że G2 Esports wróci do deski kreślarskiej po trzytygodniowym występie poniżej normy.

Bigeard obiecał, że G2 Esports zbuduje najlepszą możliwą drużynę. On dodał, „Inwestujemy dużo zasobów, aby tak się stało. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zbudować i utrzymać skład, który szczerze wierzymy, że ma największy potencjał, aby skutecznie walczyć przez 10 miesięcy [the] Turniej.

Dodatkowo powiedział, że sezon będzie intensywny, piękny i bezlitosny. “Oddamy wszystko za jedyną rzecz, która ma znaczenie w konkurencyjnym League of Legends: wygranie Mistrzostw Świata. Do zobaczenia w 2023 roku!

Lista G2 Esports na rok 2023

Według Brieuca Seegera aka LEC Wooloo, G2 Esports chce zastąpić dżunglera Marcina „Jankos” Jankowski i niosący obrażenia od ataku (ADC) Wiktor”PłatkowaneLirola Tortosa. Dwóm graczom podobno pozwolono zbadać swoje opcje.

W letnim splicie G2 zajął pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym, ale w lecie nie udało mu się obronić i zachować tytułu przeciwko Łotrzykowi. Na Mistrzostwach 2022 G2 Esports zostało rozstawione wraz z JD Gaming, Damwon KIA i Evil Geniuses w grupie B. Jednak zespołowi udało się wygrać tylko jedną grę w sześciu rozegranych meczach.

Przejście Jankosa do innej drużyny będzie oficjalnie oznaczało koniec złotej ery G2 Esports, z tylko Rasmusem ”CzapkiBorregaard Winther trzymający lejce jako wieloletni gracz G2. Jankos dołączył do G2 Esports w 2017 roku i był kluczowy we wszystkich sukcesach, które zespół zasmakował zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w kraju.

Źródło : https://afkgaming.com/esports/news/g2-esports-promises-to-build-the-best-possible-league-of-legends-team-for-2023