G2 Esports gromadzi żeńską super drużynę League of Legends


G2 Esports ogłasza nowy, całkowicie kobiecy zespół League of Legends. Ta nowa drużyna, Hel, będzie rywalizować w głównym tytule League of Legends Riot. Hel jest jedną z niewielu kobiecych drużyn, które przełamują bariery płci w e-sporcie (obecnie mocno zdominowane przez mężczyzn). Ogólnie rzecz biorąc, G2 Esports zachęca więcej kobiet do elitarnego e-sportu i podwaja ambicję tworzenia mieszanych drużyn i lig, z profesjonalnymi graczami płci męskiej i żeńskiej rywalizującymi obok siebie. G2 skupia się na talencie, a nie na płci.

Zespół składa się z jednych z najbardziej utytułowanych i wybitnych talentów e-sportowych w branży. W skład zespołu wchodzą Olivia „Olizia” Nnenna Calistus (20), Agnė „Karina” Ivaškevičiūtė (22), Alena „TIFA” Maurer (28), Maya „Caltys” Henckel (20) i Ève „Colomblbl” Monvoisin (23).

G2 kontynuuje torowanie drogi dla reprezentacji kobiet w e-sporcie, po utworzeniu G2 Gozen VALORANT utworzonej w 2021 roku. Jest to część celu G2 polegającego na umożliwieniu mężczyznom i kobietom konkurowania ze sobą w mieszanych ligach. Utworzenie nowego zespołu to kolejny krok, który G2 podejmuje, aby pomóc w stworzeniu większej liczby wzorów do naśladowania, które pozwolą na rozwój ich graczy dzięki równym szansom.

Oprócz zwiększania siły i umiejętności organizacji, G2 stara się zatrudniać najlepszych i najskuteczniejszych graczy w branży, aby konkurować na najwyższym możliwym poziomie, niezależnie od tożsamości płciowej.

Członek zespołu, Maya „Caltys” Henckel komentuje znaczenie reprezentacji kobiet w sporcie dla przełamywania stereotypów:

„Nie jest tajemnicą, że kobiety są bardzo niedostatecznie reprezentowane w e-sporcie i ogólnie w grach. Jako młoda dziewczyna nie miałam żadnych kobiecych wzorów do naśladowania w przestrzeni gier, na które mogłabym patrzeć i aspirować, co było trudne. W połączeniu z faktem, że jako kobieta miałam sporo negatywnych doświadczeń na mistrzostwach, począwszy od oszczerstw rzucanych na mnie przez konkurencję, a skończywszy na negatywnych grupach internetowych, które o mnie robiły podczas oficjalnych meczów. Podczas gdy kobieca scena w League of Legends jest wciąż stosunkowo niewielka, G2 robi krok w kierunku zbierania naszego składu i torowania drogi dla kolejnych. Posiadanie G2, jednej z największych organizacji esportowych na świecie, inwestowanie na scenie pomaga pokazać światu, że są kobiety, które grają w tę grę na konkurencyjnym poziomie. Mam nadzieję, że otworzy to więcej możliwości dla kobiet do wejścia do e-sportu i zainspiruje więcej młodych dziewcząt do rozpoczęcia rywalizacji.

Caltys posiada tytuł najwyższej zawodniczki ELO League of Legends w EUW. Ma również największe doświadczenie w mieszanych składach. Długoterminowym celem Caltys jest granie w mieszanych składach na najwyższym poziomie.

Członek zespołu, Alena „TIFA” Maurer (28) dzieli się swoim podekscytowaniem dołączeniem do G2 Esports:

„Dołączenie do G2 to dosłownie spełnienie moich dziecięcych marzeń. I mogę to zrobić z najlepszymi kolegami z drużyny i personelem, o których mogę poprosić. To ogromny kamień milowy, który przełamuje stereotypy, pełen możliwości i możliwości dla żeńskich graczy i ogólnie sektora e-sportowego – taki, na który wszyscy czekaliśmy od dawna. To jednocześnie zachęca następne pokolenie żeńskich graczy do spełniania swoich marzeń bez ograniczeń i ograniczeń, które, miejmy nadzieję, sprawią, że pojawi się coraz więcej profesjonalnych graczy.”

TIFA to jeden z najbardziej znanych graczy w Europie. Od drugiego sezonu jest bardzo aktywna w profesjonalnych dniach League of Legends i jest orędowniczką zwiększania możliwości dla kobiet w ekosystemie League of Legends.

Hel to hołd złożony mitycznej postaci Hel, córce Lokiego. Jest Boginią śmierci i Panem Królestwa Podziemia. Pochodzi z tyłu nowego systemu nazewnictwa drużyn G2 – opartego na imionach kobiet-wojowników lub kobiecych postaci mitologicznych, bez względu na to, kiedy i skąd pochodzą, które reprezentują wartości marki G2.

Carlos „Ocelote” Rodriguez, założyciel i dyrektor generalny G2 Esports, komentuje: „Wzięliśmy szturmem VALORANT z zespołem G2 Gozen, który składa się z pięciu najbardziej utalentowanych i zabawnych graczy, którymi są kobiety. Niczego innego nie należy oczekiwać od G2 Hel. Będziemy dominować konkurencyjnie, jednocześnie dobrze się bawiąc w stylu G2.

G2 Esports to jedna z wiodących na świecie marek rozrywkowych i odnoszących największe sukcesy w branży e-sportowej. W ciągu ostatnich pięciu lat G2 zbudowało globalną bazę ponad 45 milionów fanów z regionu EMEA, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej i Azji i Pacyfiku. Międzynarodowe marki znanych marek coraz bardziej dostrzegają możliwości, jakie e-sport może zaoferować, aby dotrzeć do zaangażowanej publiczności młodzieżowej. G2 obecnie zalicza do swoich strategicznych partnerów handlowych takie firmy jak Ralph Lauren, adidas, New Era, BMW, Logitech G, Red Bull, Pringles i Mastercard.



Źródło : https://gaminglyfe.com/g2-esports-assembles-all-female-league-of-legends-super-team/