FPX League of Legends Budowanie listy 2022 wokół Lwx


League of Legends

FPX ogłosiło nowy skład League of Legends. / Zdjęcie dzięki uprzejmości FPX

FunPlus Phoenix ogłosił sfinalizowany skład na sezon League of Legends 2022 i zbudował skład wokół głównego talentu AD Carry, Lin „Lwx” Wei-Xiang. Lwx jest również jedynym graczem z oryginalnego składu FPX, który pozostał w drużynie.

Nowości w drużynie to: górny Ping „xiaolaohu” Xiao-Hu, dżungler Yang „Beichuan” Ling, środkowy Kim „Gori” Tae-woo, AD Carry Luo „jiang” Bai-Jiang, support Fu „Hang” Ming-Hang i wspierać Dang „Lele” Bo-Lin.

Xiaolaohu, Beichuan i jiang to wszystkie promocje z zespołu akademii FPX, FunPlus Phoenix Blaze. Gori to południowokoreański weteran, który grał zarówno w LCK, jak i LPL. Hang dołącza do zespołu Rare Atom i Lele z zespołu akademii Royal Never Give Up Royal Club.

FPX wygrało Mistrzostwa Świata League of Legends w 2019 roku i od tego czasu ma na swoim koncie kilka dobrych występów – w szczególności drugie miejsce w Mid-Season Cup 2020 i drugie miejsce w ostatnich dwóch play-offach LPL – jego występ na Mistrzostwach 2021 pozostawił coś do zrobienia pożądany. Pomimo faworyzowania całego turnieju, FPX wybuchło w fazie grupowej.

Wiosenny split LPL rozpoczyna się w styczniu.

Źródło : https://www.dbltap.com/posts/fpx-league-of-legends-building-2022-roster-around-lwx-01fq7n0qx6yj