Fnatic rozstaje się z najbardziej inspirującym głównym trenerem League of Legends w Europie przed 2023 rokiem


Po dwóch pamiętnych latach z pomarańczowym i czarnym, główny trener Jakob „YamatoCannon” Mebdi odchodzi z Fnatic i szuka nowego Liga Legend organizacja, która będzie nazywać się domem w 2023 roku, ogłosiła dzisiaj organizacja.

26-latek dołączył do wieloletnich mistrzów LEC pod koniec 2020 roku, po krótkim pobycie w Korei jako trener Sandbox Gaming. Był już uznanym liderem w Europie i jedną z najbardziej inspirujących postaci w przestrzeni rywalizacji, zwłaszcza po czasie spędzonym w Splyce i Team Vitality. Znany jest również ze swoich motywujących przemówień przed i po meczach.

„Jego energia i postawa sprawiły, że te ostatnie dwa lata były naprawdę niezapomniane” — powiedział dyrektor Fnatic, Javi Zafra. „Jego obecność w zespole nieustannie pomagała nam iść do przodu wbrew przeciwnościom, nawet gdy sprawy wydawały się trudne i niemożliwe, czego najlepszym przykładem był ten letni split”.

Czas Yamato w Fnatic był pełen wzlotów i upadków, które okazały się wielkim wyzwaniem, nawet w składzie wypełnionym talentami weteranów, takimi jak Zdenerwowany, Humanoid, Razork, Wunder i Hylissang. Zakulisowe problemy zespołu były obfite w ciągu jego dwóch lat, w tym burzliwy bieg na Mistrzostwach Świata, w którym musiał pomóc zespołowi poradzić sobie z nagłym brakiem ich gwiazdorskiego prowadzenia AD.

Zeszłego lata drużyna utrzymała swoją pozycję w pierwszej trójce organizacji w lidze, ale po raz kolejny nie udało jej się zabrać do domu ani jednego sprzętu. Na Mistrzostwach 2022 Fnatic potknął się w drugim tygodniu grup i zakończył z rozczarowującym rekordem 2-4, po czym wrócił do deski kreślarskiej na przyszły rok.

Mimo to fani nie mogli powstrzymać się od nabierania energii za każdym razem, gdy Yamato wchodził na scenę, aby świętować ze swoją drużyną lub zebrać ich razem w obliczu ważnego meczu. Jego pasja do Liga e-sport był w pełni widoczny w tym sezonie i jest teraz dostępny dla każdej drużyny do odebrania na przyszły rok.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63890f02c27e480e8853f551fe5de43a&url=https%3A%2F%2Fdotesports.com%2Fleague-of-legends%2Fnews%2Ffnatic-parts-ways-with-europes-most-inspiring-league-of-legends-head-coach-ahead-of-2023&c=422881116270619488&mkt=fr-fr