Film League of Legends „The Brink of Infinity” spotyka się z krytyką fanów


Liga Legend to jedna z największych gier na świecie, z ogromną listą mistrzów, wysokobudżetowymi turniejami e-sportowymi i regularnymi poprawkami balansu. Ale nawet ta gigantyczna gra jest podatna na potknięcia, a jedna z nich rozegrała się niedawno w oczach opinii publicznej. Riot Games wypuściło coroczny kinowy zwiastun gry, a zamiast zwykłej prezentacji bohatera, gwiazdą wideo była pusta wersja mapy gry. Rozczarowana reakcja fanów była tak głośna i trwała, że ​​Riot musiał wyciągnąć bardzo publiczną mea culpa.

Riot ustalił tempo Liga Legend na które liczą fani. Rok rozpoczyna się przedsezonem, podczas którego deweloper dokonuje eksperymentalnych zmian. Przez cały rok Riot szlifuje te zmiany i stara się stworzyć stabilne środowisko rywalizacji dla ewentualnego turnieju Mistrzostw. Historycznie sezon przedsezonowy rozpoczyna się również filmem przedstawiającym ulubionych bohaterów graczy biorących udział w różnego rodzaju epickich bitwach i zmaganiach.

Wyjątkiem był film z 2023 roku, „The Brink of Infinity”. W tym roku Riot opublikował film przedstawiający motyla przelatującego przez Szczelinę, z lektorem złożonym z cytatów różnych bohaterów. The reakcja fanów był natychmiastowy, przytłaczającyi instynktownie negatywny. Wściekłość fanów doprowadziła ich do przywołania długotrwałych uraz, które nie były nawet związane z filmem, takich jak powolne tempo aktualizacji wizualnych starych bohaterów, brak nowych trybów gry i spisek, który Liga przechodził w tryb konserwacji.

13 stycznia Riot odpowiedział na opinie fanów ośmiominutowym filmem. Główne obietnice filmu obejmowały przerywnik filmowy „prowadzony przez bohaterów” z 2024 r., nowe tryby gry i wydarzenia oraz dalsze inwestycje w Ligajest technika. Jeden z tych trybów gry, 2v2v2v2, jest już w fazie rozwoju. Ale grzęzawisko, w którym znajduje się Riot, jest o wiele bardziej skomplikowane niż tylko jeden film, a wrzące frustracje, które doprowadziły do ​​​​tej konkretnej eksplozji, nie zostały w pełni rozwiązane.

Liga Legend jest w tym momencie czymś więcej niż tylko grą; to podstawa całej franczyzy rozrywkowej. Jest rozciągnięty na inne gry — Legendy Runeterrynadchodząca gra walki o nazwie Project L, będąca w fazie rozwoju gra MMO, projekty Riot Forge, powieści wizualne w kliencie i mobilny port Dzika szczelina — a także inne media, takie jak adaptacja Netflix Tajemna i powieść Ruinai wydarzeń na żywo opartych na powyższym.

Obraz: Riot Games

Dla firmy samo w sobie nie jest problemem przegapienie terminu złożonego projektu — zwłaszcza w czasach COVID. Dla wielu fanów Riot grzech wynika z postrzeganego porzucenia fundamentów League: Liga Legend samo. Bohaterowie, tacy jak Shaco i Corki, wciąż brykają po Rift bez wiedzy o kanonach i desperacko przestarzałej grafice. Ashe, wybitna postać w Liga i jej materiały marketingowe, w 2015 roku przeszła gruntowną zmianę grafiki — a teraz potrzebuje kolejnej, stojącej obok współczesnych mistrzów.

LigaOgromna pula składów jest siłą ze względu na samą różnorodność i głębię, jaką oferuje, ale jest też ogromną wadą, ponieważ wokół każdego z ponad 150 bohaterów tworzą się podspołeczności, a ich niechęć szybko się jątrzy. Jeśli jesteś fanem Quinna, Jarvana IV, Shaco lub Anivii, możesz być lata nigdy nie widząc ich aktualizacji. Wielu fanów rozczarowanych filmem wspomniało, że byli podekscytowani pojawieniem się ich chłopca Aatroxa — i miał to zrobić we wcześniejszej wersji filmu to nie zostało wysłane. Teraz ci miłośnicy Aatroxa czują, że muszą wrócić do kolejki, aby mieć szansę na trochę okruchów.

Riot chce Liga IP będzie nadal rosnąć w szybkim tempie, jakim cieszy się obecnie dzięki sukcesowi spin-offów, takich jak Tajemna i Riot Forge. Liga to niezwykle trudna gra na PC i port mobilny Dzika szczelina jest nadal dość skomplikowany. Liga Legend to także słynna toksyczna gra, wypełniona po brzegi solą i wściekłością. Z drugiej strony moja mama zarówno patrzyła, jak i cieszyła się Tajemna.

Ale czy Riot może utrzymać ten zasięg, jednocześnie utrzymując Liga jako główny produkt? Witryna Universe, obiecujące miejsce pełne fantastycznej wiedzy, jest przestarzała i pozornie zapomniana. Liga fani wyraźnie chcą więcej wysiłku Liga Legend, sądząc po intensywnej i rozczarowanej reakcji na „The Brink of Infinity”. Riot chce mieć wszystko — zarówno szybki wzrost, jak i inwestycje Ligapodstawowa narracja, wiedza i fandom. Jak dotąd akt żonglerki nie powiódł się, a Riot jest narażony na dalsze oburzenie, jeśli nie będzie w stanie służyć swojej podstawowej publiczności podczas poszukiwania nowych fanów.

Źródło : https://www.polygon.com/23562774/league-of-legends-brink-of-infinity-cinematic-controversy-explained