Faker zostaje pierwszym profesjonalistą, który zagra w 100 meczach League of Legends Worlds


Faker zagrał i wygrał swój setny mecz na Mistrzostwach. (Zdjęcie: Riot Games)

League of Legends (LoL) GOAT Lee „Faker” Sang Hyeok osiągnął kolejny kamień milowy w swojej już utytułowanej profesjonalnej karierze LoL-a.

Trzykrotny mistrz świata LoL został pierwszym graczem, który rozegrał 100 meczów podczas dorocznego turnieju mistrzostw świata w tej grze po tym, jak on i jego drużyna, T1, zagrali i wygrali z letnimi mistrzami Ameryki Północnej Cloud9 w poniedziałek (10 października).

Chociaż może nie pokazał najbardziej błyskotliwych zagrań i nie zaliczył największej liczby zabójstw w swojej grze przeciwko Cloud9, kończąc z wynikiem 0/1/9, jego występ Lissandry wciąż jest klasą mistrzowską.

Faker skupił się na konfigurowaniu i dostarczaniu zabójstw dolnemu T1, Lee „Gumayusi” Min-hyeongowi, który świecił na Kai’sie wynikiem 11/0/4.

To zwycięstwo z C9 oznacza również jego 72. zwycięstwo na meczu Mistrzostw i może nadal poprawiać ten wskaźnik zwycięstw podczas tegorocznych rozgrywek.

We wszystkich 100 grach Faker odnotował 347 zabójstw, z których 23 to zabójstwa solo. Wykorzystał również łącznie 30 unikalnych bohaterów na Mistrzostwach.

LoL GOAT ma znaczną przewagę nad innymi profesjonalnymi graczami w tym tytule.

Nie biorący udziału w Mistrzostwach 2022, chorwacki środkowy Luka „Perkz” Perkovic jest teraz na drugim miejscu z 86 zwycięstwami. Nicolaj „Jensen” Jensen z Cloud9 osiągnął 83 poziom.

Jeong „Impact” Eon-young, poprzedni kolega z drużyny Fakera, obecnie zajmuje piąte miejsce z 80 meczami na Mistrzostwach, a współczesny Kim „Deft” Hyuk-kyu zamyka pierwszą piątkę z 76 meczami.

Faker i jego zespół, T1, przez cały rok ustanawiają i biją rekordy, najpierw powtarzając serię zwycięstw 14-0 z 2017 r., A następnie przewyższając ją, kończąc cały sezon wiosenny LCK niepokonany.

W tym samym sezonie zdobył również swojego 70. unikalnego mistrza, którego używał w LCK, i 74. w całej swojej karierze. Co więcej, osiągnął również 2500. zabójstwo w całej swojej karierze.

T1 jest obecnie remisowany z Edward Gaming i Fnatic z wynikiem 2-1 w fazie grupowej. Ich grupa została nazwana jedną z „Grup Śmierci”. Biorąc pod uwagę, jak zacięta jest konkurencja w grupie A, wygląda na to, że nie ma sposobu, aby wiedzieć, czy T1 dotrze jeszcze do etapu pucharowego.

Faza grupowa będzie kontynuowana w środę o 5 rano czasu SGT, rozpoczynając mecz pomiędzy G2 Esports i JD Gaming, a następnie Rogue vs Top Esports, DAMWON KIA Gaming vvRX.

T1 powróci na scenę w piątek (14 października) o 4 rano i rozegra kolejny mecz z trzecim rozstawionym w Europie, Fnatic.

Akcję w Worlds 2022 możesz śledzić na oficjalnych kanałach LoL na YouTube i Twitchu, a także na stronie e-sportowej LoL.

Anna jest niezależną pisarką i fotografką. Jest graczem, który uwielbia gry RPG i platformówki, a także maniakiem League of Legends. Jest także miłośniczką jedzenia, która uwielbia filiżankę dobrej czarnej kawy.

Aby uzyskać więcej aktualizacji wiadomości e-sportowych, odwiedź https://yhoo.it/YahooEsportsSEA i sprawdź Yahoo Esports w Azji Południowo-Wschodniej Strona na Facebooku oraz Świergotjak również nasz Kanał o grach w YouTube.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6344dc6032c64adf8278fb8b4e7a3fa8&url=https%3A%2F%2Fnews.yahoo.com%2Fleague-of-legends-faker-first-pro-100-worlds-games-025015091.html&c=13094485037538879291&mkt=fr-fr