Faker zdobywa historyczny czwarty tytuł mistrza świata, pokonując Chiny

Rekordowe czwarte zwycięstwo T1 w Mistrzostwach Świata League of Legends

Południowokoreańska potęga T1 zmiażdżyła chińską firmę Weibo Gaming i zdobyła swój czwarty rekordowy tytuł w Mistrzostwach Świata League of Legends, powszechnie uznawanych za Super Bowl e-sportu. Zwycięstwo nadeszło po trzech meczach z rzędu w finale na stadionie Gocheok Sky Dome w Seulu, przy wsparciu 18-tysięcznej publiczności.

T1 był dominującym biegiem w mistrzostwach świata, a tłum skandował „T1!” T1! T1! » i gwiazdor Lee Sang-hyeok, znany jako Faker, zdobył swój czwarty tytuł mistrza świata, stając się jednocześnie najstarszym graczem, który zdobył największą nagrodę League of Legends.

Błyskotliwa ceremonia przed rozentuzjazmowaną publicznością

Przed finałem odbyła się olśniewająca ceremonia, której częścią był występ gwiazd K-popu NewJeans. Bilety na finał w Sky Dome, poświęcony zwykle meczom baseballowym, wyprzedały się w sierpniu w 10 minut, powiedział Riot Games, twórca League of Legends. Tysiące innych fanów również zebrało się w strefie kibica w Seulu, aby obejrzeć mecz na żywo.

Tysiące osób wzięło także udział w pokazach na żywo w ponad 40 kinach w całej Korei Południowej. W Pekinie setki fanów wzięło udział w przyjęciu na Uniwersytecie Komunikacyjnym w Chinach.

Rozwijający się globalny e-sport

League of Legends to najchętniej oglądany e-sport na świecie, a rozgrywki na żywo co roku oglądają dziesiątki milionów widzów. Jak ogłosiło w niedzielę Riot Games, finały w 2024 roku odbędą się w londyńskiej arenie O2.

Z zeszłorocznego raportu firmy badawczej Newzoo wynika, że ​​do 2025 roku e-sport ma dotrzeć do prawie 1,4 miliarda ludzi.

Źródło: www.scmp.com