Faker bije wszelkie rekordy w porównaniu z LPL na Mistrzostwach LoL 2023

LoL Worlds 2023: Faker, niesamowity król zwycięstw przeciwko drużynom LPL

Faker, niekwestionowana legenda

Lee „Faker” Sang-hyeok to niewątpliwie najsłynniejszy gracz League of Legends na świecie. Dzięki udziałowi w swoich ósmych Mistrzostwach Świata LoL nigdy nie znalazł się poniżej półfinału turnieju. Zdobył trzy tytuły mistrza świata i jest niezaprzeczalnie najlepszym graczem w League.

Imponujący wskaźnik wygranych przeciwko drużynom LPL

Oprócz prestiżowych osiągnięć Faker ma na swoim koncie także inne rekordy, w tym imponujący współczynnik zwycięstw przeciwko drużynom LPL na Mistrzostwach Świata.

Nigdy wcześniej Faker nie przegrał w turnieju serii meczów z drużyną LPL. Jedynymi regionami, które go przewyższyły, są zespoły LCK i LEC, ale Faker w swojej dziesięcioletniej karierze miał wielu zawodników w zespołach LPL.

T1, ostatnia nadzieja nie-LPL

Po wyeliminowaniu KT Rolstera i Gen.G w półfinale Mistrzostw Świata 2023 T1 jest jedyną drużyną spoza LPL, która wciąż walczy o tytuł mistrza świata, a z osiągnięciami takimi jak Faker, szanse są duże dobre dla zespołu.

Oczywiście najpierw będą musieli zmierzyć się z JDG, który jest na dobrej drodze, aby stać się pierwszą drużyną, która przejdzie „złotą drogę”, wygrywając wszystkie swoje regionalne mistrzostwa, a także MSI i Mistrzostwa Świata.

T1 i JDG zmierzą się ze sobą w niedzielę 12 listopada 2023 r. Weibo Gaming i Bilibili Gaming zagrają w pierwszym półfinale w sobotę 11 listopada 2023 r.

Więcej relacji z e-sportu LoL:

Źródło: Earlygame.com