Faker Ahri: Skórka za 500 dolarów jest za droga dla tego eksperta od e-sportu

League of Legends Hall of Legends: skórki za 500 dolarów dla Fakera

Płatne skórki, aby uhonorować najlepszych graczy

Riot Games ogłosiło niedawno wydarzenie League of Legends Hall of Legends, podczas którego zaprezentowana zostanie seria bardzo pożądanych – i bardzo drogich – skórek honorujących niektórych z największych profesjonalnych graczy. Pierwsza ogłoszona skórka była przeznaczona dla Fakera, jednego z najlepszych graczy, którzy kiedykolwiek pojawili się na Summoners Rift, ale gracze uważają, że cena 500 dolarów jest nieco ironiczna.

Skórka Ahri Faker za 59 260 RP

Skórka Faker Ahri jest częścią Kolekcji Signature, która będzie kosztować graczy około 59 260 RP, waluty premium League of Legends. Odpowiada to około 560 USD. Większość skórek w League kosztuje od 6 do 15 dolarów.

Reakcja gracza

Jednak niedługo po ogłoszeniu skórki gracze kpili z ceny. Użytkownik o imieniu WhatleyLeague znalazł stary wywiad, w którym Faker stwierdził, że nigdy nie kupił własnej skórki SKT T1 Ryze, ponieważ czekał na zniżkę. Inny użytkownik, Hardyparker, sporządził oś czasu wszystkich przypadków, w których Faker używał skórek w League of Legends. Dla tych, którzy nie wiedzą, Faker rzadko używa skórek, preferując podstawowe skórki postaci, z wyjątkiem bardzo specyficznych przypadków.

Dzięki kilku internautom społeczności League of Legends udało się znaleźć dziewięć przypadków, w których Faker używał skórki. Warto zauważyć, że jedna trzecia tych przypadków wynikała z błędów popełnionych przez administratorów lub Faker używał skórki powiązanej ze swoim profesjonalnym zespołem.

Czy skóra za 500 dolarów jest przesadzona?

Skórka Faker Ahri jest z pewnością piękna, ale nie za 500 dolarów. Gracze spodziewali się, że taka skórka premium będzie ich kosztować około 30 dolarów, ale zdziwili się, gdy odkryli, że cena przekracza miesięczną opłatę za samochód.

Tak naprawdę niektórzy gracze planują „bojkotować” skórkę, używając „prawdziwej skórki Faker Ahri”. Jak można się domyślić, ta „prawdziwa skórka” jest po prostu bezpłatną skórką podstawową dla Ahri.

Źródło: www.escapistmagazine.com